Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Hepsi hit olma yolunda

Hepsi hit olma yolunda

İlk ortaya çıktıklarında ister istemez "Bunlar da kim ve ne yapmaya çalışıyorlar" yorumlarına maruz kaldılar.

"Güne açan çiçekler gibiyiz, yalan" şarkısı geldiğinde fikirler değişti. Genç bir hayran grubu bu kızları el üstünde tutmaya başladı.

Dansları taklit edildi, giyiniş tarzları örnek alındı, şarkıları ezberlendi. Yeniden düzenledikleri Ajda Pekkan şarkısı Üç Kalp, Ajda Pekkan'ı da heyecanlandırdı ve Pekkan "Bu düzenlemeyi çok kıskandım" diyerek yıllar sonra repertuvarına aldı. Grup bu hafta ikinci albümüyle yeniden müzikseverlerle buluştu. Dünya çapında birçok hit şarkının bestecisi Toni Cottura'yla çalışmışlar. Koreografileri içinse Justin Timberlake'in kareografı Hamza Hayyami'yi transfer etmişler. Hepsi 2 isimli albüm Stardium etiketiyle piyasada.

Önce ilk albümünüzün çıkışına geri dönelim. O zaman ne hissediyordunuz? Şimdi ne hissediyorsunuz?
Cemre: O zaman işin daha az farkındaydık. Sırtımızda daha az yük ve sorumluluk vardı.

Eren: Çok fazla fikrimiz yoktu o dönemde. Az çok tahmin ediyorduk ama böylesine bir ilgi beklemiyorduk. O zaman çok heyecanlıydık şimdi ise daha dikkatli ve tetikteyiz.

Gülçin: Ben bu sefer çok daha rahatım.

Eren: Evet, daha da rahatız birçok konuda ama şimdi de beklentilerle baş etmek durumundayız. Öyle bir albüm yapmalıyız ki, hem beklentilere cevap vermeliyiz, hem de beklemedikleri kadar iyi bir şey sunmalıyız dinleyiciye.

ÇOK ÇALIŞKANIZ
İlk zamanlarda eleştirildiniz, kaale alınmadınız hatta dalga bile geçildiniz. Nasıl baş ettiniz o yorumlarla?
Eren: Kimseye cevap vermek istemedik. Cevap vermek istesek bile biliyorduk ki istediğimiz gibi yansımayacak, başka yöne çekilecek... O yüzden bütün bu yorumlar karşısında sessiz kalmayı tercih ettik. Ama eleştirileri dikkate aldık tabii.

Türkiye'de daha önce de kız grupları ortaya çıktı. Neden tuttu sizce Hepsi?
Eren: En büyük sebebi çok çalışmamız. Bir sürü şeyden fedakarlık edip sadece bu işe konsantre olduk.

Cemre: İkinci etken de çocukluktan beri arkadaş olmamız. Yıllardır bir aradayız ve birbirimizi çok iyi tanıyoruz. Bu, bizi birbirimize çok daha güçlü bağladı.

SIRADA YURT DIŞI VAR
Yeni albümde tamamen yabancı müzisyenlerin besteleri var. Nasıl tanıştınız o bestecilerle?
Eren: Albümde Yeşim'in Olmaz Böyle Şey'i dışında hiç Türk beste yok. Bu bestecilerle şirketimiz aracılığıyla irtibata geçtik. En önemli isim de Toni Cottura. Toni, Backstreet Boys'u çıkartan adam. Summer Jam hitinin bestecisi. Bu albümdeki en büyük şansımız o. Koreografımız da Faslı. Hamza Hayammi. O da Justin Timberlake ile çalışıyor.

Ufaktan ufaktan yurtdışına açılma çabaları mı bunlar?
Gülçin: Evet, bir anlamda öyle. Yurtdışı için başka projelerimiz de var. İngilizce şarkılarımız yolda. Bir single olabilir yakında.

Bu albüm yurtdışında çıksa ne olur sizce şansınız?
Cemre: Sadece çok çalışmak yetmiyor orada. Biraz da şans işi. Doğru bağlantılar ve tesadüfler sizi bir anda çok acayip bir yere getirebilir.

Albüm tanıtımında "Black Eyed Peas gibi olmuşlar" yorumları duydum.
Cemre: Kimler demişse onlara teşekkürlerimizi yolluyoruz. Bizim de çok sevdiğimiz bir grup. Konserlerini en önde izleyeceğiz.

Olmaz Böyle Şey'i cover'lamaya nasıl karar verdiniz?
Gülçin: Bir gün patronlarımızdan Ceyhan Bey bizi ofise çağırdı ve size bir şarkı dinleteceğim dedi. Önce yıkıldık. "Ne yani, bu şarkıyı mı söyleyeceğiz, biz bunu nasıl söyleriz" dedik.. Sonra öyle güzel ve tam bizim tarzımızda düzenlendi ki şimdi en sevdiğimiz şarkılarımızdan.

CEMRE (21) LÜKSÜ SEVİYOR, İNATÇI
İstanbullu. Kova burcu. Mimar Sinan Devlet Konservatuvarı Klasik Bale Bölümü üçüncü sınıfta. Biri 17, biri 4 yaşında iki kız kardeşi var. İstanbul'un Zekeriyaköy taraflarını seviyor. Müzik ve dans dışında başka bir şey yapmaya fırsat bulamıyor. Fırsatı olsa soluğu Maldiv adalarında alırdı. Grup arkadaşları onun inatçı olduğunu, lüksü sevdiğini söylüyor.

EREN (21) FOTOĞRAF OKUMAK İSTİYOR
İstanbullu. Boğa burcu. Mimar Sinan Devlet Konservatuvarı Modern Dans Bölümü üçüncü sınıf öğrencisi. Avrupa Sineması'na bayılıyor. Almodovar ve Ferzan Özpetek en sevdiği yönetmenler. Fotoğrafçılık eğitimi almak istiyor.

GÜLÇİN (21) KENDİNİ SEVİYOR, MÜKEMMELİYETÇİ
İstanbullu. Akrep burcu. Mimar Sinan Devlet Konservatuvarı Modern Dans Bölümü dördüncü sınıf öğrencisi. Geçirdiği trafik kazası yüzünden okulu bir sene uzayacak gibi. Hayatta "ya hep ya hiç"çi olduğunu söylüyor. Arkadaşları onun mükemmeliyetçi olduğunu söylüyor. "Her şeyden önce kendisi gelir" diyorlar.

YASEMİN (20) TUTKUSU. OTOMOBİLLER
İstanbullu. Başak burcu. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü öğrencisi. 1,5 yaşında bir erkek kardeşi var. En büyük hobisi otomobiller. Çocukken Barbie bebeklerinin saçlarını keser, tuhaf renklere boyar, arabaların içine oturtur, bir kısmını yarışçı, bir kısmını dağcı yaparmış.
(Hürriyet Cumartesi)
325
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.