Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Hemşireyi çalar saat öldürmüş

Hemşireyi çalar saat öldürmüş

İngiltere'de 1998 yılında aniden ölen hemşire Lise Browne'ın 'uzun QT sendromu' hastası olduğu, çalar saatin zilinin yol açtığı ani şok nedeniyle hayatını kaybettiği açıklandı.

Soruşturmayı yürüten uzmanlar, 27 yaşında ölen Browne'un 'uzun QT sendromu' hastası olduğunu bilmediğini kaydetti. Cheshire adli tabibi Nicholas Rheinberg, hemşirenin ölümünden önceki 3 yılda rahatsızlıkları nedeniyle aile hekimine başvurduğu, ancak net bir teşhisin koyulamadığını söyledi.

Hemşirenin öldüğü 10 Ocak 1998 tarihinde saatini 07.00'ye kurduğunu ifade eden Rheinberg, saatin çalmasıyla uyanan Browne'un hemen hayatını kaybettiğini belirtti.

Bu arada, soruşturmanın bu kadar uzun sürmesine, hemşirenin ailesinin itirazlarının neden olduğu bildirildi. Ailenin sonuçtan ikna olmaması nedeniyle soruşturmanın birkaç kez tekrarlandığı ifade edildi.

'Uzun QT sendromu', hayatı tehdit eden taşiaritmilere ve ani ölümlere yol açabilen, nadir görülen bir kalp rahatsızlığı.
363
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.