Magazin

Haziran'da cinsel arzular coşacak

Haziran'da cinsel arzular coşacak

Mississippi Üniversitesi'nde yaşları 18-20 arasındaki 20 bin Amerikalı üzerinde yapılan araştırma sonucu, grubun yüzde 80'inin ilk cinsel deneyimini haziranda yaşadığı ortaya çıktı.

MD-BO bilim adamları bir dizi araştırmanın sonucunda, cinsel arzuların en çok haziran ayında arttığını belirledi. Mississippi Üniversitesi'nde yaşları 18-20 arasındaki 20 bin ABD'li üzerinde yapılan araştırma sonucu grubun yüzda 80'inin ilk cinsel deneyimini haziranda yaşadığı ortaya çıkarken, ergenlik çağında biyolojik etkiyle cinsel aktivitenin arttığı belirtildi.

Ilık hava afrodizyak
Kuzey iklimlerinde 'cinsel isteğin, aşkın ve tutkunun doruğa çıktığı ay' olarak tanımlanan haziranın bu özellikleri bilimsel olarak ilan edilirken, araştırmalar sonucu ılık havanın afrodizyak etkisi saptandı.

Üreme fonksiyonu artıyor
Haziran, gençlerin çoğunlukla bekaretlerini kaybettikleri, üreme fonksiyonunun arttığı ve en çok hamile kalınan ay. İngiliz psikolog ve cinsel davranış uzmanı Hudson da, haziranın farkına dikkat çekerek, ılık havada daha hafif giysiler giyildiğini söyledi.

Cinsel istek ve deneyimler
Ayrıca doğanın desteğiyle hormon seviyesinin yükseldiğini, üremeye yönelik biyolojik etkenler nedeniyle cinsel isteklerin ve deneyimlerin de artış gösterdiğini belirtti. The Sunday Times'ta gençlerle yapılan röportajlarda da haziranın cinsel güdü ve istek açısından hissettirdiği farklılık üzerinde duruluyor.

Aldatmak genetik
Sevgiliniz veya eşiniz sizi aldatıyorsa onu suçlamayın... Londra St. Thomas Hospital İkiz Araştırma Birimi'nde görevli profesor Tim Spector'un araştırmasına göre aldatmak genetik bir olay. ikizleri mercek altına alan Spector, ikizlerden biri sevgilisi veya eşini aldatıyorsa, kız kardeşinin de sevgilisini aldatma olasılığının yüzde 55 olduğunu, tek yumurta ikizlerinde bu paralelliğin daha da belirgin olduğunu tespit etti.
Yayın tarihi: 08.06.2004
448
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.