Magazin

Hayvanseverlerin hedefinde kimler var?

Hayvanseverlerin hedefinde kimler var?

Beyonce, Jennifer Lopez, Kate Moss gibi ünlü yıldızlar kürk giymeleri nedeniyle hayvan haklarını savunan derneklerin hedefi haline geldi.

Hayvan haklarını savunan Hayvanlara Etik Muamele İçin Mücadele Edenler (PETA) derneğinin başını çektiği çok sayıda kuruluş, 'kürksever' ünlülere savaş açtı.

PETA'dan Beyonce'a uyarı
Radyo Müzik Ödülleri Töreni'ne kürküyle gelen Beyonce da hayvanseverleri kızdırdı ve PETA'dan uyarı aldı. Düzinelerce kürkü bulunan ünlüler arasında Eve, Puff Diddy, Ja Rule, Mary J. Blige, Gisele Bündchen, Ashanti, Lil' Kim, Nicole Kidman, Usher, Madonna, Claudia Schiffer, Celine Dion, Star Jones, Lara Flynn Boyle, Jennifer Lopez, Naomi Campbell ve Cindy Crawford da bulunuyor.

Bir kürk firmasının kampanyasına katılan Cindy Crawford da hem kürk giymesi, hem de reklamını yapması nedeniyle Beyonce gibi PETA'dan uyarı aldı.

Madonna ve Moss kürkten vazgeçmedi
Madonna'yı 'hayvansever' yapmaya çalışan modacı Stella McCartney ve Kate Moss'a kürk giymemeye ikna etmeye çalışan Sadie Frost girişimlerinde başarısız oldu.

Moss: "Ben ne istersem onu giyerim"
Üyelerinin kürk giyenleri protesto etmek için soyunarak gösteri yapmasıyla da tanınan PETA'nın 75 bin üyesi bulunuyor.

Hayvanseverler de var!
Charlize Theron, Brigitte Bardot, Pamela Anderson gibi hayvan haklarını savunan ünlü yıldızların sayısı da giderek artıyor.
Yayın tarihi: 06.12.2004
404
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.