Magazin

'Hayalim 3 çocuk yapmak'

'Hayalim 3 çocuk yapmak'

37 yaşındaki Asuman Krause'nin henüz çocuğu yok...

Asuman Krause

Aksiyon-macera yarışmacılarının vazgeçilmez ismiAsuman Krause, perşembe günü Fox TV'de başlayacak Fear Factor Aksiyon'la evlerimize konuk olacak. Fear Factor'ı dünyada sunan ilk sunucu olan ve performansıyla bu fortmatta kadınların önünü açan güzel sunucu, Türkiye'de de sunuculukta erkek egemenliğini yıktığını söylüyor: “Sunucular arasında bir erkek hakimiyeti vardı. Kadınların sunacağı programlar belliydi; sabah programı, kadın programı gibi. Ben erkeklerin egemen olduğu formatlara el attım. Erkek formatlı işlerde bir örneğim yok ama yolu açmış oldum”

Aksiyon ve macera yarışmalarındaki başarısıyla kendini kanıtlayan güzel ve korkusuz sunucu Asuman Krauseyine Fear Factor'la ama bu sefer içinde yılanlar, tarantulalar, karafatmalar olmayan bir formatla; sadece aksiyonla evlerimize konuk olacak. Korkularıyla yüzleşmeye hazır 8 çiftin, 10 hafta süreyle ter dökecekleri Endemol imzalı “Fear Factor Aksiyon”, perşembe akşamı Fox TV'de izleyiciyle buluşacak. Krause’yle yağmurlu bir İstanbul gününde Endemol Türkiye'nin Bebek'teki ofisinin Boğaz manzaralı terasında programı konuşmak üzere buluştuk. Röportaj gününü karıştırdığı için saat 16.30'daki randevumuza bir buçuk saatlik rötarla, üstelik ufak bir de trafik kazası atlatarak geldi. Sohbete başladığımızda ise sıcak tavırları ve güler yüzüyle bize beklediğimiz dakikaları unutturdu.

Sunucu kimliğin, mankenliğin ve şarkıcılığını neredeyse unutturdu artık. Nedir bu başarının sırrı?

Doğallık. İnsanlar ekranda yadırgamıyor beni, kendilerinden biri olarak görüyorlar. Çünkü benim kendimi göstermek gibi bir derdim yok. Disiplinli olmam, iyi bir ekiple çalışmam ve sağlam formatlarda yer almam da diğer etkenler. MeselaFear Factor bence dünyanın en zor yarışması ve en sağlam formatı.

Dünyanın en zor yarışması Survivor deniliyor...

İkisinin formatı farklı. Biraz abartı olacak belki ama bizim yarışmada ölümle burun buruna geliyor yarışmacılar, Survivor’da böyle bir durum yok.

Gerçekten ölümle burun buruna geliniyor mu?

Tabii ki hayır. Yüksek güvenlik önlemleri var.

Peki bugüne kadar hiç ciddi bir durum yaşandı mı?

Bu sezon yüreğimiz ağzımıza geldi açıkçası. Yarışma anında adrenalin çok yüksek olduğu için sağlıklı düşünemiyor yarışmacılar. Ama o arada devreye güvenlik önlemleri giriyor, acayip önlemler alınıyor.

Oyunlar sırasında korktuğun oluyor mu?

Korkmuyorum, korkuyor olsam sunamazdım.

Fear Factor'da sert, Wipe Out'ta eğlenceli yüzünü görüyoruz. Hangisi gerçek Asuman?

İkisi de benim. Farklı formatlarda farklı Asuman'lar olarak çıkıyorum izleyici karşısına ama hepsinde benden bir şey var. İkisi de bana farklı yönlerimi tatmin ettiriyor.

'ERKEK FORMATLI İŞLERDE KADINLARA YOL AÇTIM'

Fear Factor’ı diğer ülkelerde erkekler sunuyor. Tek kadın sunucusu sensin galiba...

Evet, diğer ülkelerde hep erkekler sunuyor. Kadın sunucunun olduğu tek ülke Türkiye ama birkaç ülkenin hoşuna gitmiş, şimdi onlar da kadın sunucularla çekiyorlarmış.

Türkiye'de kadın sunuculara bakışı değiştirdin mi sence?

Sunucular arasında bir erkek hakimiyeti vardı. Kadınların sunacağı programlar belliydi; sabah programı, kadın programı gibi. Ben erkeklerin sunduğu, onların egemen olduğu formatlara el attım. Erkek formatlı işlerde bir örneğim yok ama yolu açmış oldum.

Bu sene Fear Factor’da yılanlar, fareler olmayacak değil mi?

Olmayacak, bu sene tamamen aksiyon yapıyoruz.

Yarışmada kadınlar mı, yoksa erkekler mi daha hırslı?

Kadınlar şaşırtıcı derecede hırslılar. Ekip de ben de çok şaşırıyoruz.

Kavga eden çiftler oldu mu?

Oldu. Hatta, “Şu kadar zamandır birlikteyiz, bu yüzünü ilk defa görüyorum” deyip tartışanlar oldu.

Survivor’daki gibi psikolojik bir sınav da veriyor yarışmacılar o zaman...

Tabii ki. Fear Factor Aksiyon sadece cesarete ve fiziğe bağlı bir yarışma değil, psikolojik olarak da yarışmacıları sınıyor. Yarışma 10 hafta sürüyor ve 5’inci haftada psikolojik olarak dökülmeye başlıyorlar.

'YILANDAN KORKMUYORMUŞUM'

Oyunları deniyor musun?

Çok istiyorum ama sıkı kurallar var.

Sunuculuğunu yapmasan yarışmacı olmak ister miydin?

İsterdim. Kendi kendime, “Şunu şunu yapardım” diyorum zaten. Aksiyon içeren etaplarda harikalar yaratabilirim diye düşünüyorum. Yarışsaydım olay olurdum.

Son günlerde Survivor çok popüler, ona katılmayı ister misin?

Yarışmacı olmayı hiç düşünmedim, çünkü ben o dizayn yarışmanın sunusuyum.

Sunuculuk teklifi aldın mı?

Hayır, almadım.

Fear Factor’da yarışmayı istediğini söyledin. Yılanlardan, tarantulalardan korkmuyor musun?

Bilmiyorum. İlk Fear Factor’a gittiğimde de sormuşlardı, “Korkmuyor musun yılanlardan?” diye. Ben her gün yılanlar, tarantulalar görmüyorum ki, korkuyor muyum korkmuyor muyum bileyim! Yarışma sayesinde kendimi test ettim, korkmuyormuşum.

Hayattaki en büyük korkun ne? Mesela ölümden korkar mısın?

Bildiğim bir korkum yok. Ölümden korkmuyorum, çünkü ölüm de hayatın içinde. Şöyle de bir rahatlığımız var; sanki hiçbirimizin, yakınlarımızın, sevdiklerimizin başına gelmeyecek gibi düşünüyoruz. Allah bize unutma yetisini vermiş. O yüzden ölümlere de alışıyoruz.

Program için özel bir hazırlık yaptın mı?

Yarışmaya uygun kıyafetler seçtim. Forma girmek için de spor yaptım.

Gündelik hayatında da spor yapıyor musun?

13 yıl profesyonel basketbol oynadım. Spor benim hayatımın hep içinde.

Günde kaç saat spor yapıyorsun?

2,5-3 saat kalıyorum salonda. Basketbol benim canım ciğerim olduğu için koşu bandında ısınmak yerine basketbol oynuyorum. Kardiyo da yapıyorum, ağırlık da çalışıyorum.

Yayın tarihi: 18.06.2013
2465
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.