Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Havuz keyfine dikkat

Havuz keyfine dikkat

Akdeniz sahillerinde sıcaklığın mevsim normallerinin üzerine çıkması en çok çocukları etkiledi. Minik tatilciler, havuzlarda oynayarak serinlemeye çalışırken, uzmanlar küçük çocukların uzun süre güneş altında tutulmasının büyük risk olduğunu vurgulayarak anne ve babaları uyardı.

Yakıcı sıcaklar Antalya'daki havuz, su parkı ve plajların tıklım tıklım dolmasına yol açarken, küçük çocuklar da sulardan çıkmıyor. Havuzlardaki kalabalığın arasında serinlemeye çalışan minikler, zaman zaman oldukça ilginç görüntüler oluşturuyor. Aileleri ile birlikte Aqualand Su Parkına gelen 3 yaşlarındaki Polonyalı Laura ve Kırşehirli Hacer, çok iyi arkadaş oldular. Suların içinde saatlerce oynayan minik kızlar, zıt ten renkleriyle de dikkat çektiler. Su parkında birçok çocuk, babasının kucağında havuza girerek serinlemeye çalıştı.

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp Uzmanı Yardımcı Doç. Oktay Eray, "Özellikle öğle saatlerinde çocukların uzun süre güneşte bırakılmaları, güneş çarpması, dehidrasyon (su kaybı) ve yanıklar gibi rahatsızlıklara neden olabilir. Çocukların denize ve havuza sokulması için güneş ışınlarının daha az etkili olduğu sabah ve akşam saatleri tercih edilmeli, başlarına da mutlaka şapka takılmalıdır" dedi.
381
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.