Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Havlama değil horlama rekoru

Havlama değil horlama rekoru

Köpekten horlama rekoru... Romanya'nın Cluj kentinde yaşayan bir kişi, köpeğinin 'çok gürültülü horlaması' nedeniyle komşularının şikâyeti üzerine evinden taşınmak zorunda kaldı.

Cluj mahkemesinden bir adli kaynak, 2.5 yaşında ve yaklaşık 60 kilo ağırlığındaki Sumo adlı çoban köpeğinin horlaması yüzünden uyuyamayan komşuların şikâyeti üzerine olayı mahkemeye aksettirdiklerini ve kararın ardından, köpeğin sahibi Attila Varga'nın evden taşınmayı kabul ettiğini açıkladı. 'Köpeğiyle aynı yatağı paylaştığını ve horlama sesini hiç duymadığını' söyleyen Varga ise mahkeme kararına itiraz edeceğini belirtti.

Şikâyet başvurusunda bulunan komşulardan biri, köpeğin horlamaya başlamasının ardından 'duvarların titrediğini ve evin alarmının çalmaya başladığını' söyledi.
Apartmanın bir diğer sakini, 'kayınpederinin bu gürültüye daha fazla dayanamayarak evi terk ettiğini' belirtti.

10 desibel fazlaymış!
Bu arada, çevre koruma ajansından bir yetkili, uzmanların köpeğin horlama sesini ölçtüklerini ve 'normal kabul edilen horlama sesinin 10 desibel üzerinde olduğunu' belirlediklerini kaydetti.
(Radikal)
401
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.