Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Hava korsanlarıyla mücadele yöntemleri

Hava korsanlarıyla mücadele yöntemleri

"United Airlines" pilotları, uçuştan önce yolculara hava korsanı ve teröristlerle nasıl mücadele edebilecekleri ve onları nasıl etkisiz hale getirebileceklerini anlatıyor.

Pilotlar, uçak yolcularına, hayatları tehlikede olduğu zaman, hava korsanı ve teröristlerle nasıl mücadele edebilecekleri ve onları nasıl etkisiz hale getirebileceklerini anlatıyor.

Pilotlar yolculardan şunları istiyor:

"Birisi uçağı kaçırmaya kalkışırsa, siz de hep beraber ayağa kalkın ve elinize ne geçerse korsanın kafasına atmaya başlayın.

Eşyaları fırlatırken korsanın suratını hedef alın. Böylece kendisini savunmak zorunda kalacaktır.

Korsanın kafasına battaniye ve benzeri şeyler fırlatın ve bunlar aracılığıyle onu yere yatırarak --uçak yere inene kadar-- o pozisyonda tutmaya çalışın.

Korsana kitap, gözlük, ayakkabı ve benzeri şeyler fırlatabilirsiniz."

Terörist saldırılar azaltabilir

Haberde, pilotun alışılmışın dışına çıkarak verdiği bilgilerin, yolcuların hava korsanlarına karşı hep birlikte hareket etmelerinin, terörist saldırıları azaltacağı yolundaki görüşlere ağırlık kazandırdığı kaydedildi.

11 Eylül 2001 günü kaçırılan "United Airlines" uçağı yolcularının teröristlerle mücadele ederek, uçağın Washington'a ulaşmasını engelledikleri biliniyor. Uçak, Pennsylvania'da açık araziye düşmüş ve içinde bulunan yolcuların tümü ölmüştü.
430
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.