Magazin

Hatalarımın farkına bu hükümetle vardım

Hatalarımın farkına bu hükümetle vardım

Dijital ortamda yayın yapan Rujj dergisine röportaj veren Serdar Ortaç, kumar tutkusundan geçmişte yaptığı hatalara kadar birçok konuda samimi açıklamalar yaptıYıllardır yaptığı albümlerle kitleleri coşturan kimi zaman da duygusal şarkılarıyla hüzünlendiren Serdar Ortaç, siyasi görüşüyle ilgili ilk kez konuştu.1999 yılında Magazin Gazetecileri Derneği Ödül Töreni'nde yaşanan Ahmet Kaya olayına atfen yaptığı "Beni de gaza getirdiler" açıklaması büyük yankı uyandıran Serdar Ortaç, "Gençlik hatalarımın farkına bile bu hükümet sayesinde vardım" dedi.

iPad'lerde yayın yapan iDergi Rujj'dan Başak Emre'ye röportaj veren Ortaç, "Gündemi takip ediyor musunuz? Sanatçı olarak en azından Hülya Avşar 'akil insan' olsun olmasın türünden tartışmalar yaşandı.Neler düşünüyorsun?" sorusuna, "1970'lerde doğmuş biri olarak birçok hükümet gördüm.Bugünkü hükümetimiz ülkeye gelmiş en iyi hükümet. Yaptıkları yapacaklarını vaat ettikleri herşeyi ve izledikleri yollu beğeniyorum.

Ben gençliğimde yaptığım hataların farkına bile bu hükümet sayesinde vardım.O yüzden akil insanlar son derece doğru bir girişim.Akil insanlar vb. Bütün girişimleri doğru buluyorum ve destekliyorum.Bu ülkede bir kaşık suya ihtiyacımız var ve herkesin bir damla suda emeği hakkı var.Bundan önceki bütün hatalarımız için herkesten özür dilememiz lazım.Kinin seçildiği değil adım atmak ilerlemek yaralarımızın sarılıp bütün oldugumuzu hatırlamamız önemli böyle düşünüyorum" dedi.

TARKAN ABD'DE BAŞARILI OLAMAZ'

Bu yıl kendisinin senesi olduğunu söyleyen Serdar Ortaç, "Tarkan gibi Amerika'da albüm çıkarmayı düşünüyor musunuz?" sorusuna "Ben yiyebileceğim lokmayı sipariş ederim her zaman.Oralarda başarılı olmak bizim için zor.Bizden birinin de olabileceğini sanmıyorum.Onların müziği, onların dilli, bize göre zor, yapamayız. Tarkan değil kim olursa olsun bence başarılı olamaz.Hakim olmadığın bir dilde müzikte sadece gelip geçici başarılar getirir" yanıtını verdi.'

PİYANGO YA DA LOTO OYNAMAK GİBİ BİR ŞEY'

Kumarla aranız nasıl?" sorusunu ise Serdar Ortaç: "Herkesin bir kusuru, hatası var. Benim de var.Bu namus ya da adam öldürmek gibi bir şey değil.Herkesin piyango ya da loto oynaması gibi bir şey.İddaa yasalsa ben de bunu kartlarla oynuyorum.Utanılacak bir şey değil" şeklinde yanıtladı.

Yayın tarihi: 15.05.2013
462
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.