Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Hasret sona eriyor!

Hasret sona eriyor!

Kanal D'nin izlenme rekorları kıran dizisi "Öyle Bir Geçer Zaman Ki", ikinci sezonuna bu akşam başlıyor. Cemile karakterini canlandıran Ayça Bingöl, elde ettikleri büyük başarının sırrının 'samimiyet' olduğunu söylüyor.

Hasret sona eriyor!
Ayça Bingöl ünlü bir oyuncu ama Cemile, Ayça Bingöl'den daha çok tanınan bir karakter...

Bu dizide fenomen olan Cemile'dir zaten, Ayça Bingöl değil. Cemile, Türk kadınını çok iyi yansıtıyor. İzleyen tüm kadınlar onda kendini görüyor.

Cemile o kadar çok seviliyor ki, ona yaptıkları yüzünden herkes Ali Kaptan'ı öldürmek istiyor!

Öyle ama Ali Kaptan'ı da çok sevenler var. Erkan (Petekkaya) o kadar iyi bir oyuncu ki, bu karakterin haklı taraflarını da gösteriyor seyirciye. O yüzden ona da üzülen, acıyanlar oluyor.

SEYİRCİYLE İNANILMAZ BİR GÖNÜL BAĞIMIZ VAR

Rolünüzle seyircinin kalbine dokunabildiğinizi ilk nasıl anladınız?

Bir sezondur gözü yaşlı kadınlara sarılıyorum. Aynı hikâyeleri yaşayan kadınlarla bütünleştik. O anlarda anladım doğru atış yaptığımı. Bir de biz çok sıcakkanlı bir milletiz ya... Mesela bir 2 yaşındaki çocuğuyla gelip fotoğraf çektirmek istiyor. Ama çocuğu istemiyor. Çünkü çocuk beni tanımıyor.

Ben yabancı biriyim onun için. Annesi arkadan ittiriyor, çocuk ağlıyor, ben çocuğu sakinleştirmeye çalışıyorum ve fotoğraf çekiliyor! Bu duruma çok gülüyorum. Bazen diyorum ki; "Yazık ağlatmayın çocuğunuzu, gelin birlikte çektirelim."

İnsanların dizinin yayına girdiği saatlerde evden dışarı çıkmaması, planını programını diziye göre ayarlaması size ne hissettiriyor?

İnanılmaz bir gönül bağı bu. O seyirci karşısında boynum kıldan ince. Eğiliyorum onların karşısında.

DİZİNİN BU KADAR TUTACAĞINI DÜŞÜNMEMİŞTİM

Anne olsanız, Cemile'ye ne kadar benzersiniz?

Aslında Cemile, benim içimdeki anne. Benim içimdeki anaç kadın Cemile'yi çıkarıyor ortaya. Sanıyorum ben de o kadar koruyucu, kollayıcı, şefkatli bir anne olurdum.

Cemile'den sonrası zor mu artık? Çıtayı çok yükselttiniz çünkü...

Benim için rol seçimi çok teknik bir şey değil. Ben hissettiğimin peşinden giden bir oyuncuyum. Senaryoyu okuduğumda o rol yüreğimde bir yere dokunuyorsa, beni heyecanlandırıyorsa, iştahımı açıyorsa oynuyorum. Tabii ki sonrasında başka kriterlere bakıyorum. Ama önce o rolle kurduğum ilk bağ işi yapmama ya da yapmamama neden oluyor. Cemile'de de öyle oldu. Okuduğumda onunla ilgili her şeyi hayal edebildim.

451
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.