Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Harry Potter aşık oluyor

Harry Potter aşık oluyor

Dünyada ve ülkemizde satış rekorları kıran ve İngiliz yazar J. K. Rowling'in yazdığı Harry Potter serisinin beşinci kitabı, bugün İngiltere, ABD gibi İngilizce konuşulan ülkelerde piyasaya çıktı.

Yazar Rowling, Times'da yayınlanan röportajında, hem kitabı konusunda ipuçları verdi, hem de Harry Potter ile kazandığı ünün etkilerini anlattı. "Harry Potter and the Order of Phoenix" (Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı) adlı yeni kitapta Harry, 15 yaşında ve aklı biraz daha karışık. Çünkü ilk kez bir kızla flört etmeye başlıyor. Yazar Rowling, Harry'nin bu kitapta daha zor zamanlar yaşayacağını, ergenlik çağına giren her gencin yaşadığı zorlukların üstesinden gelmeye çalışacağını ve Hermione'in öğütleriyle her zamanki gibi ona yardım etmeye çalışacağını belirtiyor.

Türkçe olarak Internet'ten sayfa sayfa yayınlanacak
İngiltere ve ABD're bugün piyasaya çıkacak olan Harry Potter serisinin beşinci kitabı "Zümrüdüanka Yoldaşlığı"nın Türkiye'de yayınlanacağı tarihi Yapı Kredi Yayınları, haziran sonunda açıklayacak. İngilizce dışındaki dillere çevrilebilmesi için de yazarın bağlı olduğu ajans tarafından kitap, yayıncılara 21 Haziranda gönderilmeye başlanacak. Kitap yayınevinin Internet sitesinden(www.yapikirediyayinlari.com.tr) her gün bir sayfası Türkçe olarak yayımlanacak.
(Hürriyet)
327
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.