Magazin

Hapishane turisti olmak ister misiniz?

Hapishane turisti olmak ister misiniz?

Sri Lanka'da, otele dönüştürülecek tarihi bir hapishanede turistler, "mahpus hayatı" yaşayarak hayatlarının tatilini geçirecekler.

Daily News gazetesinin haberine göre turistler, Birleşmiş Milletler'in dünya mirası ilan ettiği tarihi kale içindeki Galle cezaevine girdikleri anda, günlük kıyafetlerini çıkararak tatilleri süresince üstlerinde taşıyacakları cezaevi üniformasını giyecek.

Sıcak su beklemeyin
Güney Eyaleti Valisi Kingsley Wickremaretne'nin verdiği bilgiye göre, turistler bu otelde yıldızlı otellerdeki gibi lüks odalar, banyolarında akan sıcak sular bulamayacak. Turistler, kendilerini demir parmaklıklarla çevrili hücrelerde bulacak.

342 yıllık kale
Ancak otel müşterileri, hücrelerinin anahtarlarını ellerinde bulundurabilecek ve istedikleri zaman dışarı çıkabilecek. Galle kalesinin geçmişi 1663'e uzanıyor. Kale, sömürge mimarisinin bölgedeki en güzel örneklerinden biri kabul ediliyor.
Yayın tarihi: 16.06.2005
407
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.