Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Hapis mi, 8 bebek mi?

Hapis mi, 8 bebek mi?

Sophia Loren'in hapse girmemek için sürekli hamile kaldığı 'Dün, Bugün, Yarın' filmi gerçek oldu. Ancak İtalyan kadın sekizinci çocuktan sonra kurtulamadı.

Sophia Loren'in hapse girmemek için sürekli hamile kalan kadını canlandırdığı İtalyan filmi, 'Dün, Bugün, Yarın' Napoli kentinde gerçek oldu.

Cezaevinden kurtulamadı
Yerel 'La Citta' gazetesi, uyuşturucu bulundurmaktan sekiz yıl hapse mahkûm olan ve hapse girmemek için sekiz bebek dünyaya getiren kadını, cezaevine girmekten art arda doğurduğu çocuklarının da kurtaramadığını yazdı.

Kapıyı her çalışta...
Gazetenin haberine göre Rosa adlı 37 yaşındaki 1990 yılında hapse mahkûm edilmiş. Ancak jandarma, kadının kapısını her çalışında Rosa'yı hamile olarak bulmuş ve bu nedenle cezanın infazı her seferinde ertelenmiş.

Haberde, yargıçların son olarak 2001 yılında Rosa'nın, evinde gözaltına alınmasına, ancak yerine başkasının gidemeyeceği durumlarda sadece alışveriş yapmak üzere evden çıkabileceğine karar verdiği, buna karşın kadının, geçen hafta eşiyle beraber alışverişe çıktığı sırada tutuklandığı ifade edildi.

Gazete, Rosa'nın avukatı ve eşinin artık, evde yaşları 2 ile 14 arasında değişen sekiz çocuğun beklediği kadını en kısa zamanda hapisten kurtarabilmek için çözüm yolu bulmaya çalıştıklarını yazdı.

İtalyan yasaları böyle!
Sophia Loren'in, başrolü Marcello Mastroianni ile paylaştığı 'İeri, Oggi, Domani' (Dün, Bugün, Yarın) çok öykülü bir filmdi. Öykülerden birinde Loren, sigara kaçakçılığı yapan eşine yardım eden Adelina adlı kadını oynuyordu. Adelina, İtalyan yasalarının, hamile kadınların hapse atılmasına izin vermediğini keşfettiği için art arda hamile kalıyordu. Yetkililer her kapılarına dayandığında Adelina şiş karnını göstererek tutuklanmaktan kurtuluyordu.
(Radikal)
404
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.