Magazin

Hande'nin büyük korkusu

Hande'nin büyük korkusu

Güzel oyuncu Hande Ataizi, zor günler geçiriyor. Geçtiğimiz günlerde kadın-doğum doktoruna rutin kontroller için giden Ataizi, doktorunun sözleri üzerine yıkıldı.

Ortaköy'de gittiği bir kafede çantası çalınan ve polisin takibi sonucu çantası bulunan ünlü oyuncu Hande Ataizi, bugünlerde çok sıkıntılı.

Altı ayda bir gittiği kadın-doğum uzmanına, geçtiğimiz hafta rutin kontrole giden Ataizi, doktorun 'yüz yüze görüşmeliyiz' çağrısı üzerine büyük bir panik yaşadı. Hemen doktorun muayenehanesine giden ve burada rahim ağzı kanserine karşı pap smear testi yaptıran Ataizi, şüpheli hücrelere rastlandığını öğrenince çok üzüldü. Ultrasonla daha kapsamlı bir inceleme yapan doktorun, çıkacak sonucu pazartesi kendisine ileteceğini söyleyen Ataizi, "Doktor bana panik yapmamamı söyledi. Şüpheli hücrelere rastladığını dile getirdi ama kesin böyledir diye bir şey söylemedi. Sonuç pazartesi günü açıklanacak. Ben moralimi bozmamaya çalışıyorum" dedi.

Ataizi, testlerden çıkacak sonucu merakla bekliyor.

PAP SMEAR TESTİ NİÇİN YAPILIR
Pap smear testi, rahim ağzı kanserinin erken tanısı için kullanılan bir tarama yöntemidir. Rahim ağzı kanseri, kanserleri sıralamasında memeden sonra en sık görülen kanser türü. Pap smear testinin amacı, rahim ağzı bölgesinde bulunan ufak bir hücre değişiminin bile erken tanısını koyabilmek. Böylelikle kanser henüz oluşma aşamasında iken fark edilebilir. İşte bu sebeple pap smear testi büyük önem taşır.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 13.08.2006
354
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.