Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Hande Yener 'Romeo'yu akladı

Hande Yener 'Romeo'yu akladı

Hande Yener, "Romeo" şarkısının, IIO'nun "Is it Love" şarkısıyla benzer olmadığını ispat etti.

Hande Yener, "Romeo" şarkısının, IIO'nun "Is it Love" şarkısıyla benzer olmadığını MESAM (Musiki Eserleri Sahipleri Meslek Birliği) aracılığıyla ispat etti. Geçtiğimiz yaz özel bir radyo kanalı, Yener'in "Romeo" şarkısının New York çıkışlı ikili IIO'nun "Is it Love" adlı parçasıyla birebir benzerlik taşıdığını, şarkının çalıntı olduğunu iddia etmişti.

Bu iddia üzerine Yener, sözlerini Boaz Aldujeli'yle beraber yazdığı, bestesini ise Erol Temizel'in yaptığı "Romeo"nun çalıntı olmadığını ispatlamak için MESAM'a başvurmuştu.

Geçtiğimiz ay toplanan MESAM Teknik Bilim Kurulu, yaptığı inceleme sonucunda "Romeo" şarkısının "Is it Love" şarkısıyla benzerlik taşımadığı kararını verdi. Kurulun, Necmettin Ovacık imzalı raporunda şu satırlar yer aldı: "Her iki eser karşılaştırmalı olarak incelenmiştir. Yapılan inceleme sonucunda iki eserin müziklerinin birbirinden farklı olduğu tespit ve kararına varılmıştır..."
(Hürriyet)
370
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.