Magazin

Hande aşkını savundu

Hande aşkını savundu

Hande Ataizi, köşe yazarlarının sevgilisi Fazıl Say için, "Madem para harcamaya başladın, dişlerini yaptırmalısın" diye yazı yazmalarını çok ayıpladığını söyledi. Ataizi, "Dünya Fazıl'ı ayakta alkışlıyor. Biz ise onun dişiyle uğraşıyoruz" dedi.

Ünlü piyanist Fazıl Say'ın bir röportajında, "Hande'den önce çok cimriydim. Para harcamazdım. Hande'den sonra hayatıma lüks, kaliteli yaşam girdi" demesi, Hande Ataizi'ne sıkıntı yaşattı. Birçok kişinin bu ifadeyi, "Sevgili parası yiyen kadın" olarak algılamasına çok üzüldüğünü belirten Ataizi, şu açıklamayı yaptı:

"Fazıl'ın bu ifadeyi kötü niyetle söylediğine inanmıyorum. Fazıl aslında ona verdiğim yaşam enerjisinden söz ediyor. Nasıl evde tek başınıza olduğunuz zaman yapmak istemez, öyle miskin miskin oturursunuz, bu da öyle bir şeydir. Hayatınıza birisi girdiği zaman, o heyecen sizi değiştirir. Güzel giyinmeye başlar, bakımlı olur, sevgiliniz için evde en güzel yemekler yaparsınız. Fazıl'ın da anlatmak istediği bu...

O, benimle birlikte yaşadığı heyecanı anlatmak istedi. Ama yanlış yere çekildi. O da olanlara anlam veremedi zaten. İşte fazla röportaj antrenmanı olmadığı için söyleyecek bir cümlesinin bu kadar yanlış anlaşılacağını düşünmedi. Ben yıllardır kalbinin sesini dinleyen birisiyim. Hep aşık oldum, aşkımın, heyecanımın peşinden gittim. Kimsenin maddi durumları umurumda bile olmadı. Çünkü benim için maneviyat önemliydi. Sevdim, aşık oldum ve yaşadım. Ama yaşadığım her ilişki için bir şey söylendi.

Kendimden küçükle beraber oldum, 'genç sevgili modası başlattı' dediler, maddi durumu normal insanla beraber oldum, 'para yediriyor, sevgilisine araba aldı' dediler. Geliri yüksek biriyle ilişki yaşıyorum, 'para yiyor' diyorlar, Amerikalı buldum, 'çirkin' dediler. Hepsine bir şey söylediler. Hiçbiri makbul olmadı. Ama artık çok üzülüyorum. Bir insanın ilişkisi bu kadar yıpratılmaz ki? Ben de güzel bir şeyler yaşamak, mutlu olmak istiyorum. Ama rahat bırakmıyorlar."

Değerleri anlamıyoruz Hande Ataizi, sevgilisinin dişleriyle ilgili yorumlara çok kızdı: "Bir insanın yeteneğini eleştirebilirsiniz ama fiziki özelliklerini eleştiremezsiniz. Bu çok terbiyesizce bir yaklaşım, çok ayıp bir şey... Dünya Fazıl'ı ayakta alkışlıyor, biz ise onun dişiyle uğraşıyoruz. Çok yazık, değerleri anlamıyoruz..."
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 25.03.2007
305
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.