Magazin

Haluk'la Aşkın'ın çocuk umudu

Haluk'la Aşkın'ın çocuk umudu

Ünlü sanatçı Haluk Bilginer'den çocuk beklerken düşük yapan Aşkın Nur Yengi, anne olmak için umudunu kaybetmediğini söyledi.

"Bebeğimizi kaybettik. Tatsız bir dönem, bir travma yaşadım. Ama şimdi çok iyiyim. Hayallerimizin bittiği yerde hayat da bitiyor. O yüzden umudumuz var ve onu bekliyoruz."

Haluk Bilginer'den çocuk beklerken düşük yapan ve büyük bir acı yaşayan Aşkın Nur Yengi, hayata yeniden umutla bakmaya başladı. Hayalinin büyük bir aile kurmak olduğunu söyleyen sanatçı, yaşadıklarını ilk kez Elele dergisine anlattı.

Mutlu musunuz? Nasılsınız?
Mutluyum, bir kere yaşıyorum.

Nerelerdeydiniz? Neler yapıyorsunuz?
2005'in başında "Yasemin Yağmurları" adlı bir albüm çıkardım. Ondan sonraki dönemde yoğun tempoda konser serileri yaptım. Ama tabii bunlar hep kendi içimizde, firmalarla sanatçı arasında yapılmış konserlerdi, yani çok da medyanın içinde değildim. Ondan sonra da bir suskunluk dönemim oldu. Çünkü çok fazla hayatın içinde görünmeyi seven bir insan değilim, yani Aşkın olarak yaşamayı daha çok seviyorum. Yurt dışında çok fazla bulundum bu dönemde.

Ama hep de yurt dışında değildiniz...
Tabii, bildiğiniz gibi tatsız bir dönem, bir travma yaşadım. Ve bebeğimizi kaybettik. Dolayısıyla onun da getirdiği bir sıkıntı dönemi oldu. Zaten bu bahsettiğim şeyler bir yıllık süreyi içeriyor hayatımda; öyle bir travmanın toparlanması zor. İnsanın o umutların ve yeşeren güzel şeylerin kayboluşunu kabullenmesi o kadar çabuk olmuyor. Ama şimdi çok iyiyim. Hayallerimizin bittiği yerde hayat da bitiyor. O yüzden umudumuz var ve onu bekliyoruz. Bununla ilgili başka bir şey söylemek istemiyorum.

Dışarıdan oldukça defansif görünüşünüz var. Tek kaşınız havada, yaklaşılması zor ifadeye sahipsiniz...
Bu bir savunma mekanizması olarak gelişmiş olabilir. Sadece bugün için geçerli değil. 12 yaşımdan beri o büyük oyunun içinde rol aldığım için ister istemez her şeyi görüyor, senin için uygun olanları alıyor, olmayanlara duvar örüyorsun. Bu da ifadene yansıyor, işine yansıyor ve bir tavır oluşturuyorsun. Kaşımı kaldırmak bunlardan biri.

Hayata nasıl bakar, başınıza gelenlere nasıl tepkiler verirsiniz? Mesela, sabahları gülerek mi uyanırsınız yoksa "öğlene kadar bana dokunmayın"cılardan mısınız?
Başıma gelenleri iki taraflı düşünürüm; iyisi kötüsü, doğrusu yanlışı. Daha mülayim bir hal aldığımı fark ediyorum. Bu yaşla da ilgili. 25 yaşıma kadar "öğlene kadar bana dokunmayın" durumundaydım. Sonraki 5 sene bir gün dokunun, bir gün dokunmayın durumu yaşadım. 30'dan itibaren tebessüm ederek kalkıyorum. 12.00'de kalkmak, günü yaşamamak için en iyi sebep. O zaman gece uyuyamayıp 03.00'e-04.00'e kadar oturuyorum.

Yeni albümünüz ne zaman çıkıyor? Ne tarz şarkılar söyleyeceksiniz?
Çalışmalarına başladık, ama 2007'de piyasada olur. Bana genellikle hüzün şarkıları yakıştırıyorlar. Ben de slow şarkıları okumaktan daha büyük haz alıyorum, çünkü yaşanmışlıkları olduğunu düşünüyorum. "Serserim Benim" hep hayatımızda kalacaktır.

Alışverişle aranız nasıl? Modayı takip eder misiniz?
Alışveriş delisiyim. Bu konuda kendimi dizginlemem gerektiğini biliyorum. Ama bu insanın psikolojisiyle de birlikte yürüyen bir şey. Hayatla barışık olmadığım bir günse hemen alışverişe çıkarım. Belki etiketiyle duran binlerce kıyafetim var.

Siz de genellikle uzun ilişkiler yaşadınız...
Evet, çoğu ilişkim uzun sürdü. Fakat bu düşündüğümü her ilişkimde düşünmüyordum. Çünkü 20'li yaşlarda dipdibe yaşamayı seviyorsun, 25'te karşı tarafın da farkına varıyorsun, 30'larda özgürlük alanlarına saygı duyuyorsun. Yaşam o kadar değişken ki...

Haluk Bilginer'le ilişkiniz sizi mutlu ediyor mu?
Tabii ki mutlu ediyor. İnsanlar birbirlerinin yaşamları içinde mutlu etmek için varlar.

Haluk Bey'den ilk etkilendiğiniz anı hatırlıyor musunuz?
Hatırlıyorum tabii. Tarih, saat olarak bir şey söyleyemem, ama o anı fotoğraf olarak hatırlıyorum.

Hayal kurmayı sever misiniz? Yakın gelecekteki hayalleriniz neler?
En büyük hayalim, uzun yıllar yaşamak ve iyi bir yorumcu olarak arşivde yer almak. Ayrıca çok iyi bir müzikal hayal ediyorum. Bireysel yaşamımda büyük bir aile hayal ediyorum. Hem de böyle inanılmaz büyük bir aile... Çocukluğumdan beri bunun hayaliyle beslenmişimdir. İnşallah gerçek olur.

Stresinizi nasıl atarsınız?
Spor ve dansla. Dans ettiğim zaman bütün zaman durur ve başka bir insan olurum. Vücudumdan mutluluk fışkırıyor.

Haluk Bey de dans eder mi sizinle?
Etmiyor. O aynı hazzı tiyatroda alıyor.

"Hayat bence..." cümlesini nasıl tamamlarsınız?
Hayat bence sağlıktır. O olmadan düşündüğün hiçbir şey gerçekleşmiyor.

HALUK SICACIK BİRİ
Haluk Bilginer'le birlikteliğiniz ne kadar oldu?
Bir senedir birlikteyiz.

Nasıl biridir Haluk Bey?
Sıcacık. Çok sevgi dolu ve sıcacık bir insandır her zaman.

İki ünlü insanın birlikteliğinin getirdiği zorlukları yaşıyor musunuz?
Yoo, sevgi her şeyin üstesinden geliyor.

Evlenmeyi düşünüyor musunuz? Gazetelerde Malta'da evleneceğinizi okuduk...
Geleceğe umutla bakıyoruz!
(Hürriyet/Kelebek)
Yayın tarihi: 27.04.2006
434
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.