Magazin

'Halkalı kızlar' seks ve alkole eğilimli

'Halkalı kızlar' seks ve alkole eğilimli

Burunlarına, kaşlarına ya da göbeklerine ``halka`` taktıran kızların sekse, alkole ve sigaraya daha fazla eğilimli olduğu ortaya çıktı.

Aileler, gençler arasında giderek yaygınlaşan vücudun çeşitli yerlerini deldirerek halka takılmasını moda olarak değerlendiriyor.

Bu görüşü paylaşmayan ve konuyu araştıran Rochester Üniversitesi öğretim üyelerinden Dr. Timothy Roberts, ``kulak dışında vücudun çeşitli yerlerine halka taktırmanın, kötü davranışların öncüsü olduğu`` sonucuna vardı.

Roberts, ``bu tür gençlerin, arkadaşlarına daha fazla uyduklarını ve ani ve yanlış kararlar aldıklarını`` da söyledi.

Roberts tarafından yapılan ve hükümetin desteklediği araştırmanın 4.600 genç erkek ve kızı kapsadığı belirtildi. Araştırmanın sonuçları, vücutlarına halka taktıran kızların, taktırmayanlara oranla, seks yapmaya, marijuana içmeye ve okuldan kaçmaya 2.5 kat daha fazla eğilimli olduklarını ortaya koydu.

Erkeklerde ise okuldan kaçma oranı 5 kata çıkarken diğer alanlardaki yanlış davranışlar yine 2.5 kat fazla olma düzeyini koruyor.
Yayın tarihi: 20.05.2002
868
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.