Magazin

Halit babama hiç benzemiyor!

Halit babama hiç benzemiyor!

Elle dergisi, ağustos sayısı için Bergüzar Korel'le yollara düştü. Önce Bodrum'a gidilip "tatil albümü" hazırlandı. Ardından İstanbul'da buluşulup Korel'in mutluluğu, tatilleri, kıskançlığı ve hatta bikiniyle yakalanma durumları konuşuldu.

Halit babama hiç benzemiyor!
Kuruçeşme, Aşşk Kahve'de buluşuyoruz Bergüzar Korel'le... İyice bronzlaşmış. "Elle için gittiğimiz Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodrum'u çok beğendiğimiz için, Halit ve Ali'yle tatilimizi uzattık. Harika zaman geçirdik" itirafında bulunuyor. Üzerinden tatil sonrası keyfiyle karışık mutluluk akıyor.

Araya ekran girdiğinde, pek çok kişi onu mesafeli ve soğuk bir insan sanıyormuş. "Konuşmaya başladığımda aslında hiç de öyle olmadığımı söylüyorlar" diye ekliyor. "Kişiyi en çok güzelleştiren, bakışlarıdır" diyor. "Bir insan ilerleyen zamanlarda ne kadar estetik yaptırırsa yaptırsın, yaşını bakışları belli ediyor; aynı şekilde kişinin güzelliği de bakışlarına yansıyor. şimdi mesela çok mutlu olduğum için kendimi güzel hissediyorum" diyor.

HALİT, BABAMA HİÇ BENZEMİYOR

Mutluluğunun nedenini hepimiz tahmin edebiliyoruz: Halit Ergenç ve oğulları Ali! Hep merak ettiğim şeyi sormanın tam sırası: Kadınların babalarını andıran adamlara aşık olduğu söylenir. Eşi Halit Ergenç hiç babası Tanju Korel'e benziyor mu?

"Halit babama hiç benzemiyor. Tek ortak noktaları, ailelerine düşkün olmaları. Karakter olarak çok farklılar. Hemen her kız çocuğu gibi ben de babama aşıktım. Ancak ona benzeyen bir insanla olmayı tercih etmedim. Evet, o iyi bir babaydı; ancak eş olarak zor biriydi.

Sevgisiyle sınırlarını belirleyen bir adamdı. Halit'le çok özgürüm. Hayatımızda hiçbir kural, hiçbir mecburiyet yok. Sadece özgürlük var. ıkimizin yarattığı bir özgürlük. ılk defa her anımı bir insanla yaşıyor ve kendimi bu kadar özgür ve mutlu hissediyorum."

Aşkları zaten çok konuşuldu. Bu konuda herkes bir şeyler söyledi. O, bu görüşmeyi bir aşk muhabbetine çevirmeyi istemiyor. "Bizim hikayemiz çok uzun ama bunu anlatmayı, bu konuda konuşmayı hiçbir zaman tercih etmedik" diye hatırlatıyor.

"Benim için Halit'in en büyük özelliği ve onunla bu kadar mutlu olmamın sebebi, bana konuşmayı öğretmesi. Bana konuşarak her şeyi çözebileceğimizi, hiçbir şeyi saklamamayı; düşündüğüm, hissettiğim her şeyi söyleyebilmeyi öğretti. Bu kadar. Sen bunu istediğin gibi yazabilirsin" diyor.

O KADAR KISKANÇ OLSAM EVLİLİĞİM SÜRER MİYDİ

Mutlu, huzurlu, hayatından ve sahip olduklarından memnun... Kendisini kötü hissettiği bir şey yok mu gerçekten, merak ediyorum. Cevaplıyor...

"Olmaz olur mu! Özellikle Ali daha da küçükken, çalışırken, kendimi çok mutsuz hissettiğim zamanlar oldu. Yetersizlik duygusuyla baş edemiyordum. Zannediyordum ki her boş anım Ali'ye ait olmalı. Etrafımdakiler bunu çok abarttığımı söylüyordu. Neyse ki bunun benim veya Ali için iyi bir şey olmadığını öğrendim. Zamanla bu konuda da bir denge yakaladım."

Yayın tarihi: 28.07.2011
678
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.