Magazin

Hakkolar'ın boşanma pazarlığı

Hakkolar'ın boşanma pazarlığı

Geçtiğimiz hafta Göcek'te sevgilisi Ronit Gülcan'la yakalanan Cem Hakko'nun avukatı Kezban Hatemi, Üsküdar Aile Mahkemesi'nde açtıkları boşanma dosyasına Bettina Hakko'yla ilgili ciddi deliller sunduklarını söyledi.

Hakko Ailesi'yle ilgili gelişmeler, gün geçtikçe ilginç bir seyir izliyor. Sevgilisi Ronit Gülcan ile Göcek'te görüntülenen Cem Hakko, üç çocuğunun annesi Bettina Hakko'ya karşı açtığı boşanma davasının dilekçesinde ilginç ididalar ortaya attı. Cem Hakko, avukatı Kezban Hatemi aracılığı ile Üsküdar Aile Mahkemesi'ne verdiği dilekçede, toplum içinde saygın bir yeri olan ailesine uyum sağlayacağı ümidiyle evlendiği Bettina Hakko'nun özel zaaf ve ilişkilerini öğrenince boşanmaya karar verdiğini anlattı.

Dilekçedeki ayrıntı ne anlama geliyor
Elinde Bettina Hakko'nun haysiyetsiz, hukuk ve ahlak dışı ilişkilerini kanıtlayan delil olduğunu söyleyen Hakko, boşanmaya gidildiği takdirde ise bunları açıklamayacağını söyledi. Cem Hakko'nun dilekçesinde vurguladığı bu bölüm, eşi Bettina Hakko'nun istenen şartlarda 'anlaşmalı boşanmaya' yanaşmadığı takdirde 'uygunsuz olay ve fotoğrafları' mahkemeye delil olarak sunacağı şeklinde algılandı.

Deliller olmadan dava açmam
Konu hakkında Hürriyet'e konuşan Cem Hakko'nun avukatı Kezban Hatemi, "Tarafların uzlaşma ihtimali hiç yok. Karşı tarafla görüşmelerimiz sürüyor ancak bu yeniden birleşme adına değil. İki taraf da kesin boşanmaya kararlı olduğu için duruşma olmadan her an anlaşmalı olarak boşanabilirler" dedi. Dava dosyasına Bettina Hakko'yla ilgili bazı fotoğraflar sundukları yönündeki iddiayı da yanıtlayan Hatemi, "Güçlü deliller olmadan asla dava açmam" dedi.

Haysiyetsiz hayat sürme iddiası
Cem Hakko'nun avukatı aracılığıyla sunduğu dilekçede, eşi Bettina Hakko'nun 'Haysiyetsiz hayat sürdüğü' de iddia edildi: "Bu evliliğin devamının yalnızca kendisi için değil yaşlı babası ve bütün aile fertlerinin sıhhat, şöhret ve itibarı açısından büyük zarar ve felaketlere yol açacağını anlamıştır. Özellikle 'haysiyetsiz hayat sürme' olguları, vahameti açısından müvekkilimi son derecede tedirgin etmektedir ve bu olguların dava dilekçesinde belirtilerek magazin basını tarafından istismar edilmesini ve çocuklarının ruh sağlıkları ve iç huzurlarına gölge düşürmesini asla arzu etmemektedir..."

Boşanmayı haksız kazanç fırsatı değerlendiriyor
Hatemi, dün de basın merkezlerine geçtiği faksta şu ayrıntıların altını çizdi: "Müvekkilim Cem Hakko, bir kamu yetkilisi veya ünlü bir futbolcu, yahut sanatkar değildir. Sadece saygın bir firma yöneticisi ve tanınmış bir işadamıdır. Toplumda tanınmış bir adı olduğu için, eşine karşı boşanma davası açma olgusunun haber değeri olması, bu haber değeri, hiçbir vatandaş için yasal olmadığı gibi, müvekkilim Cem Hakko'nun da özel hayatına girilmesi hakkını vermez ve özellikle maksatlı yayınlarla dava sonucunu etkileme amacını asla meşru kılmaz. Ayrıca, gazetelerde çıkan haberler, maalesef boşanmasını bir haksız kazanç fırsatı olarak değerlendirmek isteyen tarafın verdiği tek taraflı ve gerçeğe uymayan iddiaları yansıtmaktadır. Müvekkilim; çocuklarının ve ailesinin toplum içinde saygınlığını korumak için ketum davranırken bu gibi yayınlar yolu ile yakışıksız isnadlara maruz kalması çok esef vericidir..."

Cem Hakko: Ben artist değilim
Cem Hakko yaşananlarla ilgili şunları söyledi: "Ben bir işadamıyım. Binlerce sorumluluğum var. Özel hayatıyla gündeme gelecek biri değilim. Bu tür haberlerle gündeme gelmek istemiyorum. İşlerimle meşgulüm. Artist veya sanatçı değilim ki gazetelere haber olayım..."

Şantaj ve iftira suçu işlendi
Bettina Hakko'nun avukatlığını yapan Coşkun Hukuk Bürosu adına konuşan avukat Mustafa Tokdemir ise, dava dilekçesinde boşanmadığı takdirde hukuk ve ahlak dışı ilişkisini açıklayacağı söyleyen Cem Hakko hakkında ayrıca şantaj ve iftira suçundan savcılığı suç duyurusunda bulunacaklarını da belirtti. Tokdemir, mahkemeden tebligat gelmesinin ardından Cem Hakko'ya karşı boşanma davası açacaklarını söyledi. Bettina Hakko'nun uğruna dinini değiştirdiği, ülkesini bıraktığı, üç çocuk verdiği Cem Hakko tarafından aldatıldığını hatırlatan Mustafa Tokdemir, açtıkları karşı davayla tazminat ve nafaka miktarını bu unsurlara göre belirleyeceklerini söyledi. Tokdemir, Bettina Hakko'nun boşanma sonunda Medeni Kanuna göre malların yarısı ve şirketteki yasal haklarını alacağını söyledi. Şu anda daha mal tespitinin yapılmadığını söyleyen Tokdemir ayrıca, Cem Hakko'nun gerçek dışı iddialar ortaya atarak, 23 yılı birlikte geçirdiği eşi Bettina Hakko'ya tazminat ödememek ya da daha az tazminat ödemeyi amaçladığını dile getirdi.

Can'ın velayetini istiyor
Bettina Hakko'nun 12 yaşındaki oğlu Can'ın velayetini isteyeceğini söyleyen Mustafa Tokdemir, "Cem Hakko dava dilekçesinde elinde Bettina Hakko'nun haysiyetsiz, hukuk ve ahlak dışı ilişkilerini belgeleyen deliller olduğunu iddia ediyor. Müvekkilimiz boşanmaya yanaştığı takdirde bunları açıklamayacağını söyleyerek tehdit ediyor. Cem Hakko hakkında şantaj ve iftira suçundan savcılığa suçduyurusunda bulunacağız" dedi.

Boşanma pazarlığı
Cem Hakko ile Bettina Hakko arasındaki boşanma pazarlığı da yaşanıyor. Bettina Hakko, ilk önce eşinin Vakko'daki hisselerinin yarısını ve işin başında olduğu Vakko Wedding adlı organizasyon şirketinin de tamamını istedi. Ancak Cem Hakko, bu teklife sıcak bakmıyorı. Cem Hakko eşine boşanma nafakası olarak Vakko Wedding'in yarı hissesini nakit olarak ödemeyi önerdi. Son gelinen noktada ise, Bettina Hakko'nun boşanma sonunda Medeni Kanuna göre malların yarısı ve şirketteki yasal haklarını alacağını söyledi.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 11.08.2006
445
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.