Magazin

Hadise'ye komşu morali

Hadise'ye komşu morali

Hadise "Düm Tek Tek" isimli şarkısının tanıtımı için çıktığı Balkan turnesinin ilk durağı Batı Trakya soydaşlarla buluştu.

Hadise'nin Batı Trakya konserini soydaşların yanında çok sayıda Yunan hayranı da izledi.

İstanbul'dan, seyahat etmesi ve konaklayabilmesi için özel olarak hazırlanan otobüs ile Batı Trakya'ya gelen Eurovisiyon temsilcimiz Hadise, Gümülcine'de kalacağı otele gelişinde soydaş çocuklar tarafından çiçeklerle karşılandı. Hadise Yunanlı gazetecilerin katıldığı basın toplantısında Moskova'daki yarışmada Yunanistan'dan 12 puan beklediğini söyleyerek, "Burada gördüğüm olağanüstü ilgi beni heyecanlandırdı. Balkan turumuzun ilk durağında enerji depoladık. Daha önce Atina'ya gelmiştim, şimdi de soydaşlarımızın arasındayım. Bu dostluğunuzu 12 Mayıs günü de bekliyorum" dedi.

Eurovisyon'da Yunanistan adına yarışacak olan Sakis Rubas'ın fotoğrafının olduğu kupayı alan Hadise, "Arkadaşımıza da başarılar diliyorum. Unutmayın bu ülkenin 12 puanı benim olacak. Bakın benim kupamın üzerinde de dudak izlerim var" diyerek gösterdi.

Yunanistan, Türkiye ve AB Bayrakları önünde Yunanlı gazetecilere poz veren Hadise, basın toplantısının ardından Gümülcine'yi gezdi. Sokaklarda feraceli yaşlı soydaş kadınların ilgisini görünce şaşıran Hadise, "Beni unutmayın Moskova'da yalnız bırakmayın" dedi. Gümülcine'de yediği lokantasının dışında toplanan onlarca soydaş da sanatçıya çıkışta sevgi gösterisinde bulundu. İzdiham nedeniyle araca zor binen Hadise gece de 5 bin kişiye konser verdi.

Türkiye'den gelen özel koruması ile Gümülcine ile İskeçe arasındaki Yassıköy Beldesi'ne hayranları ile buluşan Hadise, istek üzerine Eurovisyon şarkısı Düm Tek Tek'i iki kez söyledi. Türk ve Yunanlı gençlerin birlikte izlediği ve gecenin anısına hatıra kalması için cep telefonu ile görüntülediği konserde gördüğü ilgi Hadise'yi memnun etti. Sahneye davet ettiği soydaş çocukları ile dans eden Hadise'yi izleyenler, Moskova'da destek sözü verdiler.
Yayın tarihi: 08.04.2009
454
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.