Magazin

'Hababam'lar yarışıyor

'Hababam'lar yarışıyor

Yazar Rıfat Ilgaz'ın bugüne dek birçok defa sinemaya uyarlanan eseri "Hababam Sınıfı", bütün okulları kapsayan tiyatro yarışmasıyla genç yeteneklerin keşfedilmesine olanak tanıyacak.

Dikili Belediyesi tarafından organize edilen Dikili Barış Demokrasi ve Emek Şenlikleri, "Hababam Sınıfı"nın 50 yıldönümü dolayısıyla açılan sergiler dizisinin 39'uncusuna ev sahipliği yaptı.

Yazar Rıfat Ilgaz'ın oğlu Aydın Ilgaz, "Hababam Sınıfı"nın 50. yılı çalışmalarıyla ilgili bilgi verirken, yazarın ünlü eserinin bir milyon beş yüz bin kopyasının çeşitli gazeteler aracılığıyla dağıtıldığını belirtti.

Etkinlikler kapsamında bir tiyatro yarışması da açacaklarını bildiren Ilgaz, liselere yönelik açmayı planladıkları yarışmada, her okuldan, ünlü eseri tiyatroya uyarlamalarını isteyeceklerini kaydetti.

Son başvuru tarihi 19 Mayıs 2007
Ilgaz, projelerini şöyle anlattı: "Liselere yönelik olacak bu yarışmada, her okul "Hababam Sınıfı"nı sahneye uyarladıktan sonra gösterimlerini CD'ye kaydederek, 19 Mayıs 2007 tarihine kadar İstanbul'a gönderecek. İstanbul'da toplanacak CD'ler, başkanlığımdaki jüri tarafından incelenerek, ilk 10'a giren okullar İstanbul'a davet edilecek. Burada oyunlarını sergileyecek okullar arasından ilk üçü belirlenecek.

Geliri eğitime
Bu oyunların gösterimi sırasında elde edilecek gelir, 'Baba Beni Okula Gönder' kampanyasına aktarılacak."
Yayın tarihi: 28.08.2006
477
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.