Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

'Hababam Sınıfı' askere gidiyor

'Hababam Sınıfı' askere gidiyor

Yönetmenliğini eski "Hababam Sınıfı" serisinin yönetmeni Ertem Eğilmez'in oğlu Ferdi Eğilmez'in yapacağı "Hababam Sınıfı Askerde" adlı filmin çekimlerine önümüzdeki günlerde başlanacak.

"Hababam Sınıfı Güle Güle" filmindeki kadronun yanı sıra Hülya Avşar, Helin Avşar, Kerem Alışık gibi yeni isimlerin de rol alacağı filme ilişkin, Towerside Movie Theaters sinema salonunda bir basın toplantısı düzenlendi.
Filmin oyuncularından Mehmet Ali Erbil, Halit Akçatepe, Mehmet Ali Alabora, Şafak Sezer, Peker Açıkalın ve Ceyhun Yılmaz da katıldığı toplantıda soruları yanıtlayan Ferdi Eğilmez, son filmin yönetmeni Kartal Tibet'in tarzıyla, kendi çekeceği filmin tarzı arasında bir değişiklik olup olmayacağına ilişkin bir soruya, "kafasında bazı şeyler bulunduğu" yanıtını verdi.

Çekimler altı hafta sürecek
Eğilmez, önümüzdeki günlerde Kartal'daki 2. Zırhlı Tugay'da başlayacakları filmin çekimlerinin 6 hafta süreceğini belirterek, bu çekimler için Genelkurmay nezdinde izin alındığını ve filmin 1. Ordu Komutanlığı'nın yardımlarıyla gerçekleştirileceğini ifade etti.

Avşar asker
Toplantıda konuşan Hülya Avşar da filmde bir kadın askeri oynayacağını belirterek, yabancı filmlerde bu rollerin çok ilgisini çektiğini, ancak bir gün kendisinin de böyle bir filmde rol alacağını düşünmediğini söyledi. Hababam Sınıfı filmlerinin bir klasik olduğunu ve rolü de öncelikle böyle klasik bir filmde yer almak amacıyla kabul ettiğini dile getiren Avşar, filmde kızkardeşiyle oynayacağını hatırlatan bir gazeteciye de, kardeşi Helin Avşar'ın bu filmde yer almasını kendisinin istediğini söyledi.

Avşar-Erbil gerginliği
Öte yandan, toplantının ardından basın mensupları Hülya Avşar ve Mehmet Ali Erbil'e aralarındaki "kart finans tartışması"nın nasıl sona erdiğini sordular. Hülya Avşar'ın dergisinde yazdığı yazı üzerine başlayan aralarındaki anlaşmazlığı kimin bitirdiğine yönelik sorulara Avşar, önce cevap vermek istemezken, yoğun sorular üzerine bu tartışmayı sona erdirdiklerini belirtti.

Erbil: Dava yok
Mehmet Ali Erbil ise, Avşar'la iki medeni insan gibi polemiğe yer vermeden tartışmayı sona erdirdiklerini vurguladı. Bir soru üzerine, konuya ilişkin yorum yapan Helin Avşar'ın da kendisinden özür dilediğini belirten Erbil, "O da benden özür diledi. 'Hata bizdeymiş' dedi. Onun için tatsızlık yok" dedi. Arkadaşı Tuğba Coşkun´un Hülya Avşar'a açmayı planladığı davaya ilişkin soruya da Erbil, "Özür dilendiği için o da tatlıya bağlandı" yanıtını verdi.
599
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.