Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Güzide mahkemeye gitti

Güzide mahkemeye gitti

Güzide Duran, kendisi için "Namussuz, hafif kadın, o fotoğrafları Güzide Duran verdi" gibi açıklamalarından dolayı İlker İnanoğlu ile eşi Yeşim Salkım hakkında hakaret, iftira ve özel hayatın gizliliğini ihlalden suç duyurusunda bulundu.

Duran'ın avukatı Muammer Özay tarafından İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'na sunulan dilekçede, İlker İnanoğlu'nun "Eğer o iki adam gibi olsalardı onlarla da evlenilirdi", "O kadın eşimin tırnağı bile olamaz" ifadeleriyle Güzide Duran'ın namus ve şerefine yönelik ağır ithamlarda bulunduğu öne sürüldü.

İnanoğlu'nun, fotoğraflarının evinden çalındığını ve bu işi Güzide Duran'ın yaptırdığı yönünde açıklamalarının yanı sıra eşi Yeşim Salkım'ın da aynı yöndeki beyanatlarının basında yer aldığını ifade eden Avukat Özay, çiftin bu ifadeleriyle Güzide Duran'ı hırsızlık suçuna iştirakle suçladıkladıkları hatırlattı.

'Devede de boy var ama eşek çekiyor'
Dilekçede, Yeşim Salkım'ın, "Devede de boy var ama eşek çekiyor" diyerek Duran'ın onur ve şahsiyetine yönelik ağır yakıştırmalarda bulunduğu iddialarına yer verildi. Avukat Özay, Güzide Duran'ı toplumda küçük düşüren, saygınlığını ve itibarını zedeleyen sözleri nedeniyle İnanoğlu ve Salkım'ın hakkında dava açılarak cezalandırılmalarını talep etti. Avukat, çiftin ifadelerinin medyada yayımlanmaması için tedbir kararı verilmesini de istedi.
(Hürriyet)
492
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.