Magazin

Güzide: Dayak yemedim

Güzide: Dayak yemedim

"Bir magazin programında yayınlanan görüntüler ve acımasızca kurgulanan haber hakkında bizim ve ailelerimizin konudan son derece rahatsız olması üzerine bir açıklama yapmak zorunda hissediyorum kendimi.

Yaklaşık bir ay önce Yeniköy Swiss Fondue restoranında yerken ailemin Almanya'da yaşayan yakınlarından acı bir vefat haberi aldım. Çocukluğumdan beri kendimi çok yakın hissettiğim, amcam olarak gördüğüm bir yakınımın ani vefatıydı haber.

Hemen yemekten ayrıldık ve restoranın bahçesinde arabayı beklerken kendime hakim olamadan ağlamaya başladım ve Adnan Aksoy beni teselli etmeye çalıştı. Kamerayı karşımda görünce ne bir açıklama yapmak istedim ne de konuşacak halim vardı zaten. Adnan'ın yaptığı açıklama onlar için yeterli olmamıştı.

Yeniköy'den Levent'teki evime kadar takip edildim. Evimin kapısında yine kamera açıldı ve sorular soruldu. Artık sinirlerime hakim olamıyordum ve muhabirin tavrı da beni çok üzmüştü. Bir insanın zor anları olabilir ve medyanın da artık bazı durumlarda haber özgürlüğünün kısıtlanması olarak yorumlamadan anlayış göstermesi gerekliliğine inanıyorum. Ancak o zaman birlikte çalışabiliriz . karşılıklı anlayış ve saygıyla.

Bu haberin çeşitli TV kanallarında kullanılarak bu programların sunucularının ve konuklarının bilgi sahibi olmadan ve fütursuzca yorumları ailelerimiz ve bizi son derece üzmektedir. Hele olayın '' sokak ortasında dayak mı acaba '' gibi yansıtılması şahsımın ve Adnan Aksoy'un itibarını ve şerefini zedelemektedir. Bu konudaki açıklamamın tıpkı yapılan çarpıtılmış haber kadar dikkate alınmasını ve aynı programlarda yer bulmasını sizlerden rica ederim"
(Hürriyet/Kelebek)
Yayın tarihi: 02.11.2007
333
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.