Magazin

Güzel öğretmene af, çirkine hapis

Güzel öğretmene af, çirkine hapis

Amerikan adaleti, bir gün önce öğrencisiyle seks yapan sarışın güzel öğretmene yönelik suçlamalardan vazgeçerken, dün tam tersi bir kararla öğrencilerine cinsel tacizde bulunan bir başka kadın öğretmeni hapisle cezalandırdı.

Virginia'da öğrencilerine cinsel tacizde bulunan öğretmen Toni Lynn Woods, yargılama sonucunda suçlu bulundu. "Öğrencilerin aileleri bana canavar diyor. Sanırım öyleyim" diyen öğretmen Woods, 20 yıla kadar hapis cezası alacak. Amerikan medyası, Toni Lynn Woods'un hapis cezasından kurtulan öğretmen Debra Lafave gibi güzel olmadığı için suçlu bulunduğunu ileri sürdü.

Toni Lynn Woods, üçüncü dereceden 4 ayrı cinsel taciz suçlamasıyla 1 yıldan 5 yıla kadar hapis cezaları alırken bir öğrencinin suçuna ortak olmaktan da 1 yıl hapisle cezalandırıldı. Woods, bazı öğrencilerin şikayeti üzerine tutuklanmıştı. Öğrencilerin yaşları, cinsiyeti ve hangi okulda okudukları açıklanmadı.

Öte yandan önceki gün Florida Bölge Savcılığı, 14 yaşındaki öğrencisiyle evde ve okulda cinsel ilişkide bulunan sarışın seksi öğretmen Debra Lafave'ye yönelik suçlamalardan vazgeçmişti. Savcılık, bu kararı "mahkeme önüne çıkmak istemeyen öğrencinin mahremiyetini düşünerek" aldığını açıklamıştı.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 24.03.2006
431
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.