Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Güvenme duygusu

Güvenme duygusu

Evliliklerde mutluluğu yakalamak bu kadar zor mu?

Bireyler, evliliğin bazı kurallarına iyi adapte olurlarsa, mutsuz olmaları için hiçbir sebep kalmıyor. Mutlu kişilere dikkat ederseniz, ev ortamında huzurlu olanlardır.

Evliliklerde mutluluğun düşmanlarını çeşitlendirmek mümkün ama, en önemlisi elbette güven eksikliğidir. Evlilikte güven çeşitli sebeplerden dolayı sarsılmış ise geri kazanmalısınız, peki nasıl davranmalyız?

Eşiniz hakkında küçük düşürücü ifadeler kullanmaktan ve yorumlar yapmaktan kaçınmanız şart. Bu konudaki şakacı ve espirili yaklaşımınız bile havayı yumuşatmayabilir. Aksine, eşiniz kendisine güvenmediğini düşünür ve sorunlar daha da artar.

Yargılarken dikkat edin!
Kullandığınız sözcüklerin gizli manalar ifade edip etmediğini iyi kontrol edin. İmalardan sakının. Aynı cümle, söyleyiş biçiminize, ses tonunuza ve davranışlarınıza göre çok farklı manalar ifade edebilir. Kullandığınız kelimeler eşinizin davranışlarını yargılamamasına dikkat edin. Söylemek istediğiniz şeyi karşınızdaki insanı incitmeden söylemenin bir çok yolu vardır.

Düşünülerek söylenmiş sözler, iyi bir birlikteliği daima destekler. Bu konulara dikkat ederseniz, eşinize güven konusunda çok daha güçlü bir kimliğe kavuşabilirsiniz. Bu sayede, birlikteliğinizde yaşadığınız birçok sorun, zamanla yok olur. ABD'de yapılan araştırmalar, bu önerileri destekliyor. Haydi eşinize güvenme zamanı!
363
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.