Magazin

Gürültülü seks artık suç değil

Gürültülü seks artık suç değil

Roma Mahkemesi, komşuları rahatsız edecek kadar gürültülü sevişmenin suç teşkil etmediğine karar verdi. Mahkemenin kararında ''Seks Tanrı'nın buyruğudur'' ilkesi, etkili oldu.

İtalya'da Roma Mahkemesi, gürültülü sevişmeden dolayı komşuların rahatsız olmasıyla ilgili olarak ellerinde 600 kadar şikayet dosyası bulunduğunu belirtti.

Mahkeme, bu tür davalarda ''Seks Tanrının bir buyruğudur'' ilkesiyle hareket edeceğini açıkladı. Konuya ilişkin şikayet dosyalarından bunaldıklarını belirten mahkeme yetkilileri, ''Bu konuda tek çare, komşuların gürültülü sevişen çiftleri kendilerinin uyarmasıdır'' diye konuştu.

RAI Radyosu'nda da konuyla ilgili bir açıkoturum yapıldı. Açıkoturumda gece yarısından sonra bile gürültü çıkartarak sevişmenin bundan sonra cezalandırılamayacağı üzerinde duruldu. Açıkoturumda eşlerin doğal olarak çıkarttıkları sesler dışında, sadece somya gıcırtısının aşırıya kaçması halinde, çiftlerin uyarılabileceği görüşü benimsendi.

Seksin üremenin dışında bir keyif unsuru olduğunu tartışan hukukçular ve sosyal aile kurumları, gürültülü sevişen çiftlere ancak daha az ateşli olmalarını önerebilecekleri görüşünü dile getirdiler.

İtalya'da 2001 yılında gürültülü sevişme nedeniyle komşularıyla karakolluk olanların sayısının 10 bini geçtiği, ancak bir sonuç alınamadığı da bu açıkoturumda ortaya çıktı.
Yayın tarihi: 10.06.2002
480
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.