Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Gurbetçiler tatile geliyor

Gurbetçiler tatile geliyor

Edirne'nin Kapıkule Sınır Kapısı'ndan son 4 günde, 63 bin gurbetçinin tatillerini geçirmek üzere Türkiye'ye giriş yaptığı bildirildi.

Kapıkule gümrük yetkililerinden alınan bilgiye göre, 28 Haziran Cuma gecesinden bu yana özellikle Almanya, Hollanda, Fransa ve Danimarka'dan çok sayıda gurbetçi tatillerini geçirmek için ülkeye geldi.

Yetkililer, sınır kapısında yaşanan yolcu trafiğinin, muhafaza, muayene ve polis birimlerine memur takviyesi yapılması sonucunda sıkıntı yaratmadığını belirttiler.

Bu arada, sınır kapısından yurda giriş yapan gurbetçiler, özellikle Romanya ve Bulgaristan'da kendilerinden haksız yere para alınmasından yakınıyorlar.

Gurbetçiler, Bulgaristan'da karayolunda bulunan ve İstanbul yönünü gösteren tabelaların sökülerek ya da yanlış yöne çevrilmesi sonucunda, kendilerinden yanlış yöne gittikleri gerekçesiyle para alındığını iddia ettiler.

Güzergahtaki ülkelerin sınır kapılarında uzun süre bekletilmekten ve rüşvet olaylarından yakınan gurbetçiler, Kapıkule Sınır Kapısı'nda muayene memurlarının gösterdikleri yakın ilgi ve kolaylıktan memnun oluklarını kaydettiler.

Öte yandan, otokuşet tren seferleriyle de gurbetçilerin yurda gelişlerinin sürdüğü bildirildi. (aa)
311
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.