Magazin

Gülşen: Evlenip Londra'ya yerleşiyorum

Gülşen: Evlenip Londra'ya yerleşiyorum

Ercan Saatçi'nin prodüktörlüğünde, "Gülşen-Ama Bir Farkla" adlı yeni albümünü piyasaya çıkaran Gülşen yeni sevgilisi mimar Fahrettin Aykut'la evlenip, Londra'ya yerleşeceğini açıkladı.

Hande Yener, "Bakkal şarkısı yapanlar" dedi ve ortalık karıştı. Siz ne diyorsunuz bu bakkal polemiği için?
Bu tarz kavramları anlamıyorum. Anlamadığım için de bir yorumda bulunmayacağım. Yalnız şunu söylemek isterim; müzikle uğraşanlar konuşmazlar, sadece üretirler...

Gelelim yeni albümünüze, daha doğrusu 'gerçek' albümünüze...
Ercan Saatçi gibi başarılı bir müzisyen prodüktörle çalışmanın mutluluğunu yaşıyorum. Prodüktörüm müzisyen olunca doğal olarak bu albümde müzisyen kimliğim ön plana çıkarıldı.

Herkes iyi bir yorumcu olduğumu, iyi beste yaptığımı biliyordu. Ama projeler, güzel bir kadının projesi olarak sunuluyordu. Bu albümde yine güzel bir var ama imaj geri planda. Bu albüm, müzik kariyerimde profesyonel bir adımdır.

Albümde sözü Ercan Saatçi'ye ait olan "Kara Böcükler" isimli bir şarkı var. Kim bu kara böcük ya da böcükler?
"Bu şarkıda kime gönderme yapıldı" tarzı düşüncelere kapılmak bencilce bir davranış olur. Kara böcükler, insanlığın en aşağılık yerinde duranlara, yani kötü kalplilere bir söylemdir. Ben çok sevdim sözlerini. Çok şey anlatıyor.

Sizin yaşadıklarınızı, hayatınızdaki kişileri mi anlatıyor?
Ancak sanat ve sanatçı kavramını idrak edememiş insanlar bunu kişiselleştirirler. Oysa ki sanatçı demek, günlük hayattaki olaylara herkesin gözüyle bakmamak demektir.

Ercan Bey'in sadece Gülşen'in yaşadıklarından etkilenip bu sözleri yazdığını sanmıyorum. Çünkü günlük yaşamın içerisinde yaşanan o kadar çok olumsuzluklar var ki, gündem kötü kalpli insanların eylemleriyle dolu. İşte bu şarkı, tüm kötülüklere baş kaldırıyor.

Bu kara böcükleri yok etmenin bir formülü var mı?
Var tabii, onları kabul etmemek.

Nasıl yani?
Yaptıkları kötülükleri iyi enerjimle geri gönderiyorum. Dünyada iki denge unsuru vardır; iyilik ve kötülük... Belki zaman zaman bu denge bozulup, kötülüğün ağır bastığı oluyordur. Ama ben ilahi adalete ve Allah'ın üzerimizdeki enerjisine çok inanıyorum.

Hayatınızda neyi kabul ederseniz onlar içeri girer. Kötülüğü üzerinize alırsanız, mutsuz olursunuz. Almazsanız o kötülük sizi etkilemez, gider sahibine çarpar. Bunu da zaman içerisinde görürsünüz zaten.

Siz gördünüz mü peki?
Ben, bana yapılan her şeyi, iyiliği de kötülüğü de görüyorum. Her gelen kötü enerjiyi sevgiyle geri gönderiyorum. Kara böcükler için de iyi şeyler düşünmek gerek. Kötülüğün cevabını ancak iyilikle verebilirsiniz.

Albümde "İhtilaller" adlı bir şarkı var. Hiç ihtilal gördünüz mü?
Görmüşüm ki, bu şarkıyı yazmışım. (Gülüşmeler) 1980 ihtilalinde çok küçüktüm, hatırlamıyorum. Ben bu şarkıda ihtilalin aşk versiyonunu anlattım.

Duygusal darbeyi yani...
Öyle...
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 19.07.2007
433
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.