Magazin

Güldüren tüketici şikayetleri

Güldüren tüketici şikayetleri

Türkiye'de tüketicilerden bayilere gelen şikayetlerin, senaristleri kıskandıracak nitelikleri bulunduğu saptandı.

www.sikayetvar.com adlı sitede tüketicilerden bayilere gelen şikayetlere yer verildi. Bu şikayetler arasında komik olanları ortak konu başlığı altında biraraya getirildi. İçerisine oturması nedeniyle buzdolabının bozulmasından şikayet edenden, elektriksiz ütü kullanan tüketiciye kadar işte komik şikayetler:

 • Ayakkabılık: Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki tüketici toplantısında bir kişi, buzdolaplarının sebzeliklerinin daha büyük olması gerektiğini söylemiş. Bu talebin nedeni sorulduğunda, `Yaz ayları çok sıcak geçiyor. Ayakkabılarımızı içine koyup soğutuyoruz. Sebzelikler büyük olursa daha çok ayakkabı soğutabiliriz' yanıtını vermiş.

 • Su ısıtıcısını ısıtmak: İstanbul'daki bir müşteri, kettle'ın (su kaynatıcı) eridiği şikayeti ile servise başvurmuş. Kettle'ın elektrik ile çalıştığını bilmeyen müşterinin ocağının üzerine su ısıtıcısını koyarak ısıtmaya çalıştığı anlaşılmış. Ocaktaki ateşin erittiği ısıtıcının yenisi ile değiştirilmesinde müşteri çok ısrarcı olmuş.

 • Buzdolabında mum: Diyarbakır'da buzdolabının içini aydınlatan ışığı yetersiz bulan bir vatandaş, içine birkaç mum yerleştirerek kendince sorunu çözmüş. Ancak mum buzdolabının tavan kısmını yakınca üründen şikayetçi olmayı ihmal etmemiş.

 • Toz koruyucu: Bir müşteri, üzerinde toz koruyucu olduğunda mausu kullanmakta güçlük çektiğinden dert yanmış. Toz koruyucu dediğinin mausu plastik paketi olduğu ortaya çıkmış.
  Yayın tarihi: 22.11.2002
 • 358
  dahafazlası
  YORUMLAR
  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.