Magazin

Guinness de rekor kırdı

Guinness de rekor kırdı

Rekor kayıtlarını tutan dünyaca ünlü Guinness, bu sefer kendisi bir rekor kırdı.

Kurum, yeni web sitesinin tasarımı sırasında, dünyanın en küçük reklamını yaptı. Bir arının dizine yazılan reklamın boyutu insan saçının çapından biraz daha büyük.

Eski en küçük reklam rekoru, 0.67 inchx0.47 inch (17x11 mm) ile Brezilya'nın Vossa Senhoria gazetesine aitti. Vossa Senhoria gazetesi, Guinness'i bu başarısından dolayı tebrik etti.

Öpüşme uzmanı Suwa
Alman aktris Andrea Suwa, 5 saatte 10 bin 2 kişiyi öperek yeni bir dünya rekoruna imza attı ve Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi. "Yasak Aşk" adlı pembe diziyle ünlenen 27 yaşındaki aktrisin rekor denemesi için hayranlarını öpeceğini duyan binlerce kişi Bad Oeynhausen Kenti'nde buluştu. İlk öpücüğü kentin Belediye Başkanı ve yardımcılarının yanağına öpücük konduran Suwa, peş peşe kuyruğa girmiş olan gönüllüleri öpmeye başladı.

Top cambazı
Başıyla top sektirme dalında 3 ayrı rekorla Guinness'e giren Kosovalı Agim Agushi, Alanya'da trafiğe kapalı alanda, bir otomobilin tavan penceresinde 7 km top sektirerek yeni bir rekor kırdı. Guinness yetkilileri tarafından onaylanan bu rekor, Agim'in Guinness Rekorlar Kitabı'ndaki 4. rekoru oldu. Eski futbolcu, yine top sektirmenin başka dallarında rekor kırmayı başarmıştı.
Yayın tarihi: 18.08.2005
442
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.