Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Greenpeace'e çevre cezası!

Greenpeace'e çevre cezası!

Çevre örgütü Greenpeace, UNESCO'nundünya mirasına dahil ettiği Filipinler'deki mercan resifine zarar verdiği için 11 bin 600 dolar para cezasına çarptırıldı.

Sulu denizinin ortasındaki Tubbataha ulusal deniz parkının yöneticisi Angelique Songco, Greenpeace örgütüne ait "Rainbow Warrior 2" adlı geminin Tubbataha resifinin 160 metrekarelik bölümüne zarar verdiğini, örgütün bu yüzden Filipinlere 11 bin 600 dolar para cezası ödeyeceğini söyledi.

Hemen hasar tespiti yaptılar
Songco, kazaya rağmen Greenpeace'in çevre için yaptığı katkıları övdü ve "Verdikleri hasarın tespiti için de hemen harekete geçtiler" diyerek takdirlerini dile getirdi.

Kazara çarptık
Örgütün Filpinler'deki temsilcisi Red Constantino ise, teknelerinin manevra yaparken kazara resife zarar verdiğini, para cezasını ödeyeceklerini belirtti. Constantino, "Haritaya bakarak ilerliyorduk. Resife 1,5 mil mesafede olduğumuzu düşünürken teknenin altı resife sürttü" derken haritayı Filipinli resmi yetkililerden almış olduklarına da dikkat çekti.

Greenpeace gemisi, doğal enerji kaynakları için düzenlenen kampanya için Sulu denizinde bulunuyordu.
Yayın tarihi: 01.11.2005
372
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.