Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Gözümüz parasında değil kendisinde

Gözümüz parasında değil kendisinde

Vakko'nun kampanyasında göreceğimiz Gisele Bündchen dünyanın bir numaralı süpermodeli olarak biliniyor. 150 milyon dolarlık servetiyle de rakipsiz.

Harika Gisele sağda

Bir Big Mac yerken keşfedildi. "O zamanlar sadece McDonald's'a gidecek kadar param vardı" diye anlatıyor modellik öncesi günlerini. Bugün ise saatte 7 bin dolar kazanıyor, kişisel servetini de 150 milyon dolara çıkardığı tahmin ediliyor. 2000'de Victoria's Secret ile yaptığı, yıllığı 5 milyon dolarlık anlaşma rekoru hâlâ kırılamadı. Guinness Rekorlar Kitabı ve Forbes dergisi aynı şeyi söylüyor: Gisele Bündchen dünyanın en çok kazanan mankeni.

Tabii bu paraları kara kaşı kara gözü -daha doğrusu mavi gözleri, kahverengi saçları ve 89-67-91'lik ölçüleri- için değil, tanıttığı ürünleri sattırabildiği için veriyorlar. Brezilyalı model ile çalışmayı tercih edenler arasında artık bir Türk markası da var. O şimdi Vakko'nun 2006-2007 sonbahar / kış kampanyasını tanıtıyor. Çekimler, 1886'da açıldığında New York'un ilk modern gece kulübü olan Webster Hall'da gerçekleştirildi.

Beş kız kardeşi de manken
İlham verme konusunda Gisele'i de yabana atmamak lazım. Ülkesinde bir gazete onu "2000 yılında yapılan 36 bin meme estetiği operasyonunun sorumlularından biri" olarak suçlamıştı. Aslında büyük göğüsleri her zaman dikkat çekmiş ve silikonlu olup olmadığı çok tartışılmıştı. Gisele ise hiçbir müdahale olmadığı konusunda ısrarlı: "Ailemde herkesin göğüsleri büyüktür." Hepsinin ölçüsünü bilmiyoruz ama ailesinde pek çok manken var: Beş kız kardeşi daha bu mesleğin içinde.

Henüz genç bir kızken, üstelik voleybolcu olmak isterken, annesinin ısrarıyla bir modellik kursuna devam etti. Oradaki öğretmeni, Gisele'i Brezilya'daki Elite Model yetkililerine gösterdi. Babasının karşı çıkmasına rağmen gittiği bu değerlendirme görüşmesi sonucunda güzellik yarışmasına katıldı. İkinci oldu. Bu derece onu dünya güzellik yarışmasına soktu. Orada da dördüncülüğü aldı.

Dünyanın en güzel kızı
Önlenemez yükseliş başlamıştı artık. 1996'da, 16 yaşındayken New York'a gitti. Üç yıl sonra müzik kanalı VH1 ve moda dergisi Vogue'un ortaklaşa verdiği "Yılın Modeli" ödülünü almıştı. Bugüne dek sayılamayacak kadar çok dergiye kapak oldu ama en çok akılda kalanı 2000 yılındaki Rolling Stone çekimiydi. Çünkü 1967'de kurulan derginin o güne kadar kapağına koyduğu sadece dördüncü mankendi Gisele. Üstelik "dünyanın en güzel kızı" unvanına da layık görülmüştü.

Gisele özellikle Kate Moss ile özdeşleştirilen "bakımsız"lık yerine "seksi modelin dönüşü"nü ilan etti ve bu şekilde dünyanın bir numaralı süper modeli haline geldi.

Hâlâ bir sundae tutkunu
Tam adıyla Gisele Caroline Nonnenmacher Bündchen'in, Brezilya'nın güneyinden modanın zirvesine uzanan yolculuğunda değişmeyen az sayıdaki şeyden biri McDonald's. 1.80'lik boyu ve incecik haliyle göstermese de, o bir sundae tutkunu.

Okulda ona "Safinaz" derlerdi
Göbek deliğinde piercing, sol bileğinde bir yıldız dövmesi var. Ortaokul yıllarında incecik vücudu yüzünden arkadaşları ona "Safinaz" (Temel Reis'in sevgilisi) lakabını takmışlar. Aktör Leonardo DiCaprio ile yaşadığı bir dargın bir barışık ilişkiyi sörfçü Kelly Slater için geçen yıl bitirdi.

Hem annesi hem de babası Alman kökene sahip. Çiftin altı kız çocuğundan Patricia ile Gisele ikiz. 2004'teki "Taxi" ilk sinema deneyimiydi. Yakında vizyona girecek "Şeytan Marka Giyer" adlı filmde de oynuyor.

Onu farklı bir öyküye koyduk
Cem Hakko (Vakko Holding Yön. Kur. Bşk.)
Gisele Bündchen, Vakko'nun uluslararası bir marka olma yolunda attığı adımların devamı niteliğinde bir seçimdi. Tıpkı, bu sezonki Zac Posen işbirliğinde olduğu gibi...

Onunla çalışmaya karar vermemizde, bizim için etkili olan başka bir nokta daha var. Bu sezon kampanyamızın ana temasını oluştururken sinema ve caz, 1960'ların filmleri, özellikle de ünlü İtalyan aktris Monica Vitti ve onun beyazperdeye yansıyan karakterlerinden yola çıktık.

Bizim hayalini kurduğumuz karaktere bürünmek için de doğru ismin kendisi olduğunu biliyorduk. Biz Bündchen'i bugüne kadar gördüğümüz tarzından farklı bir hikaye içinde konumlandırmak istedik. Sanırım çok da başarılı olduk.
(Milliyet Cumartesi)
604
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.