Magazin

Görücü usulüyle evlenmiş!

Görücü usulüyle evlenmiş!

Kurtlar Vadisi dizisinin Polat Alemdar’ı Necati Şaşmaz’ın görücü usulüyle evlendiği ortaya çıktı.

Necati Şaşmaz’ın sürpriz şekilde evlendiği Nagehan Kaşıkçı’nın babası Ahmet Kaşıkçı’nın, ünlü oyuncunun babası Abdulkadir Şaşmaz’ın müridi olduğu öğrenildi.

Oyuncu Nur Fettahoğlu’yla ilişkisini kısa bir süre önce noktalayan Şaşmaz, senarist-yazar Ömer Lütfi Mete’nin 20 yaşındaki yeğeni Nagehan Kaşıkçı ile evlenerek herkesi şaşırttı.

İddiaya göre evliliğe, Necati Şaşmaz’ın babası, Elazığ-Harput merkezli Kadiri Tarikatı’nın şu anki şeyhi Abdulkadir Şaşmaz karar verdi.

41 yaşındaki oğluna “Yaşın geldi, artık evlenmelisin” diyen Abdulkadir Şaşmaz, gelini olarak da yıllardır görüştüğü müritlerinden Ahmet Kaşıkçı’nın kızını uygun gördü.

Babasının isteği üzerine İstanbul Üniversitesi Ekonomi Bölümü üçüncü sınıf öğrencisi 20 yaşındaki Nagehan Kaşıkçı’yla tanışan Necati Şaşmaz, kısa sürede evlilik hazırlığına başladı.

İki aydır görüşen çift, 12.12.2012 tarihinde Şaşmaz’ın Çengelköy’deki villasında nikâh masasına oturdu.

Ünlü oyuncu, nikâhı kıyan Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara’nın sorusuna “evet” yanıtını vermeden önce besmele çekti. Nikâhtan sonra da annesinin elini üç defa öptü.

Düğün için 12.12.2012 tarihini seçen Necati Şaşmaz, yıldırım nikâhı kıymadıklarını söyledi, “Hazırlıklı bir şekilde, planlı programlı gerçekleşen bir düğün oldu. Bu tarihi özellikle istemiştim, çünkü anne ve babamın evlilik tarihi de 12.12’ydi” dedi.

Necati Şaşmaz ve Nagehan Kaşıkçı, sadece aileleri ve yakın çevrelerinin katıldığı nikâh töreninin ardından Ataşehir’deki Wood Cafe’de küçük bir davet verdi. Çiftin balayını Maldivler’de geçireceği ve dönüşte Beylerbeyi’nde oturacağı öne sürüldü.

Necati Şaşmaz, düğün kutlamasını yaptığı Ataşehir’deki Wood Cafe’de geçen yıl aralık ayında da eski sevgilisi Nur Fettahoğlu için doğum günü partisi yapmıştı.

(Hürriyet)

Yayın tarihi: 14.12.2012
516
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.