Magazin

Gökhan Demirkol tutuklandı

Gökhan Demirkol tutuklandı

Oyuncu Gamze Özçelik'in, kendisini ilaçla uyutup tecavüz ettiği iddiasıyla hakkında suç duyurusunda bulunduğu eski basketbolcu Gökhan Demirkol tutuklandı.

Delillerin toplanmasının ardından bugün Kadıköy Adliysi'ne çağrılan Demirkol, Cumhuriyet Savcısı Ömer Faruk Alpsan tarafından sorgulandı. Sorgusundan sonra tutuklama istemiyle Nöbetçi 2. Sulh Ceza Mahkemesi'ne sevk edilen Demirkol, mahkeme tarafından tutuklanarak Ümraniye Cezaevi'ne gönderildi.

Özçelik'in avukatından açıklama
Gamze Özçelik'in avukatı Fatih Volkan, konuyla ilgili açıklamasında, Demirkol'un bilgisayar ve cep telefonu kayıtlarının incelendiğini kaydederek, şöyle dedi:

"Gamze Özçelik'in fotoğrafları Demirkol'un bilgisayarından çıktı. Görüntüler bu bilgisayardan işyerindeki bilgisayarına, buradan da VCD'ye aktarılmış. Tecavüz olayı 1 Temmuz 2004 tarihinde Antalya'da olmuş. Baz istasyonları kayıtları incelendiğinde kendisinin burada olduğu belirlendi. Görüntüler de kaydedildikten bir gün sonra bilgisayara aktarılmış."

Görüntü 25 parçaya bölündü
Bilirkişinin her saniye görüntüyü 25 parçaya bölerek incelediğini anlatan Volkan, soruşturmayı yürüten savcılığın görüntüleri bilirkişi dışında Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Dairesi'nin de incelemesini istemesi üzerine, buradan da rapor alındığını ifade etti.

Görüntülerdeki kişi Demirkol
Volkan, Demirkol'un İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde çekilen fotoğraflarıyla, görüntülerdeki kişinin el, parmak, el damarları gibi unsurlarının karşılaştırıldığını ve görüntülerdeki kişiyle Demirkol'un aynı kişi olduğu sonucuna varıldığını ifade etti.

Karar bilirkişi raporuna göre verilmedi
Gökhan Demirkol'un avukatı Ömer Yeşilyurt da önceki iki bilirkişi raporuna göre tutuklamaya karar verilmediğini, ancak Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Dairesi'nin raporunun tutuklamaya gerekçe olarak gösterildiğini ifade etti.

İtiraz edeceğiz
Tutuklama kararına yarın Asliye Ceza Mahkemesi'ne başvurarak itiraz edeceklerini kaydeden Yeşilyurt, ayrıca Gamze Özçelik'in uyuşturucu kullanıp kullanmadığının belirlenmesini isteyeceklerini söyledi.

Tecavüz olayının olmadığını savunan Yeşilyurt, "Bu dava çok konuşulacak. Bu ülkede tecavüz olayı tartışılır hale geldi" dedi.
Yayın tarihi: 29.11.2005
414
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.