Magazin

Göğüs şov CBS'e pahalıya patladı

Göğüs şov CBS'e pahalıya patladı

Şarkıcı Janet Jackson'ın yaptığı "göğüs şovu", Amerikan yayın kuruluşu CBS'e tam 550 bin dolara mal oldu.

ABD Federal İletişim Bürosu, Amerikan futbolu liginin final maçının devre arasında Jackson'ın şarkıcı Justin imberlake ile birlikte yaptığı gösteri sırasında tek göğsünün açılması nedeniyle, gösteriyi canlı yayınlayan CBS'e bağlı 20 televizyon istasyonundan herbirine 27 bin 500'er dolar para cezası verdi.

En büyük ceza
Cezanın FCC tarafından şimdiye kadar bir televizyon kanalına verilen en büyük ceza olduğu belirtildi. Cezayı oy birliği ile veren FCC'nin 5 üyesi, CBS'e bağlı 200'den fazla yerel istasyona ise ceza verilmemesini kararlaştırdı.

80 milyon izlerken...
CBS'in ortağı olduğu Viacom şirketinin alt kuruluşu olan müzik kanalı MTV tarafından düzenlenen programın sonunda, Timberlake düet yaptığı Jackson'ın sutyenini kopararak, şarkıcının sağ göğsünün açılmasına neden olmuştu. O sırada yayını 80 milyondan fazla kişi naklen izliyordu ve FCC'ye rekor sayıda 500 binden fazla şikayet gelmişti.

Timberlake olayın Jackson'ın elbisesinin "çürük" olmasından kaynaklandığını ileri sürerken, CBS derhal özür dilemişti.
Yayın tarihi: 22.09.2004
338
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.