Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Göğüs küçülten erkekler çoğaldı

Göğüs küçülten erkekler çoğaldı

Göğüsleri büyüdüğü için tıbbi destek isteyen erkek sayısında geçmişe göre artış gözleniyor.

İngiliz Sunday Times'a konuşan Londra'da bulunan Kosmeticos Klinik'in estetik doktorlarından Yannis Alexandrides, "Erkeklerin göğüsleri gittikçe büyümeye başladı. Fakat sebebi sadece obezite sonucu yağ dokularının artması değil" dedi.

Alexandrides kastettiği diğer sebeplerin, sulara karışan bazı kimyasallar ve özellikle fast-food restoranlar için yetiştirilen hayvanlara verilen hormonlu yemler olduğunu söyledi.

Besi hayvanlarına çabuk gelişmeleri için hormon verildiğini, bunları tüketenlerin vücuduna bu kimyasalların geçtiğini belirten Alexandrides, nehirlere atık sularını boşaltan fabrikaların bu deformasyonlarda etkili olduğunu anlatıyor.

Sperm sayısını da etkiliyor
Bu düşünceleri destekleyen Cosmetic Surgery kliniğinden diğer bir İngiliz estetik doktor Alan Kington oldu. "Gittikçe daha çok erkek göğüs küçültme ameliyatı için bize başvuruyor" diyen Kington şöyle konuştu:

"Ameliyat ettiğim erkeklerden aldığım dokuları laboratuarda inceledim. Dokularda normalde kadınlarda bulunan göğüs salgı bezi dokularına rastladım." St George Hastanesi'nden Prof Dr. Kefah Mokbel ise her yıl yaklaşık 150 erkeğe göğüs küçültmek amacıyla tedavi uyguladığını söyledi. Yine İngiliz Estetik Cerrahlar Birliği tarafından yapılan bir araştırma 2004 yılında yaklaşık 54 kişinin göğüs küçültme ameliyatına girdiğini belirtti. Suya ve yiyeceklere karışan bazı yabancı maddelerin sadece erkeklerin göğüslerinin gelişmesine sebep olmakla kalmadığı, sperm kalitesini ve sayısını da etkilediği biliniyor.
338
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.