Magazin

Göbek dansı ve yerli ritmi buluşuyor

Göbek dansı ve yerli ritmi buluşuyor

Göbek dansı, Batı dünyasında giderek daha fazla hayran topluyor. İngiltere'de turneye çıkan bir göbek dansı grubu farklı tarzıyla ilgilerin odağında.

ABD'de kurulan göbek dansı ekibi 'The Bellydance Superstars and Desert Roses', yani "göbek dansının yıldızları ve çöl gülleri" İngiltere'ye turneye çıkıyor.

Karma 'göbek' şov
Grubun amacı göbek dansının diğer dans türleri arasında ayrı bir yere konmasını sağlamak. Dans sadece Arap tarzını yansıtmıyor. ABD'deki Kızılderili kabileleriyle Türk göbek dansçılarından da etkilenilmiş.

Kültürlerin buluşması
Projenin mimarı bugüne dek The Police, Sting, The Bangles gibi pek çok ünlü isme ve gruba menajerlik yapan Miles Copeland. Ünlü yapımcı bu projenin Amerika ve Arap kültürünün buluşturması açısından önemli olduğunu belirtiyor ve, "Diğer kültürleri öğrenmeye açık olmalıyız" diyor.

Büyük ilgi bekleniyor
Aralarında ABD'de göbek dansı öğretmenliği yapan dansçıların da bulunduğu grubun Avrupa'daki turnesinin büyük ilgi görmesi bekleniyor.
Yayın tarihi: 15.10.2004
538
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.