Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Git-gel sahil 19 saat

Git-gel sahil 19 saat

Japonya'da 70. doğum gününü kutlamak için şnorkelle dalış yapan bir kişi, gelgite yakalanınca kıyıya 19 saat sonra ulaşabildi.

70. yaşını farklı bir atraksiyonla kutlamak isteyen günümüz Japonlarından Hideo Murasugi, fantazisini az daha hayatıyla ödüyordu. Talihsiz Murasugi, ülkenin güneyindeki Ishigaki adasında Pazar günü hayatında ilk kez doğum günü şerefine şnorkelle dalış yaptı. Akşama kadar dönmeyince ailesi sahil güvenliğe kayıp haberi verdi, Murasugi'yi arama-kurtarma çalışmaları
başladı.

"Bu deneyim bana yeter"
Geceyi dibe batmamak için kollarıyla bacaklarını sürekli hareket ettirerek geçiren Hideo Murasugi'nin, gelgitin sona ermesiyle 19 saat sonra yüzerek karaya çıktığı açıklandı. Hideo Murasugi, gece açık denizde olduğunu, ancak ışıkları gördüğünden karadan fazla uzaklaşmadığını vurgulayarak "Sorun yarattığım için üzgünüm. İlk şnorkelle dalma girişimi, tüm yaşamım için yeterli bir denizcilik deneyimi oldu" dedi.
Yayın tarihi: 08.10.2003
441
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.