Magazin

Gisele hamburger yerken keşfedildi

Gisele hamburger yerken keşfedildi

Vogue gözlüklerinin yeni yüzü olan Brezilyalı top model Gisele Bundchen'le New York'ta bir araya geldik. Bundchen, kariyerinin ilk günlerini anlattı.

Gisele'in fotoları sağda

Vogue gözlüklerinin yeni yüzü olan Brezilyalı top model Gisele Bundchen'le New York'ta bir araya geldik. Hamburger yerken keşfedilen Bundchen, kariyerinin ilk günlerini anlattı: "Annem model ne demek bilmiyordu, bu yüzden karşı çıktı. İlk fotoğraflarım çok komikti. Herkes model olamayacak kadar kötü poz verdiğimi düşünüyordu."

Nasıl keşfedildiğiniz hakkında farklı söylentiler var. Mc Donald's'da mı keşfedildiniz, yoksa bir alışveriş merkezinde mi?
14 yaşındayken, Elite Model Ajansı beni Sao Paulo'da Mc Donald's'da Big Mac yerken keşfetti.

Model olmayı hayal ediyor muydunuz?
Evet,aileme model olmak istediğimi söyledim. Çok kalabalık bir ailem var benim ve kardeşlerimin ikisi haricinde herkes buna karşı çıktı. Özellikle annem kesinlikle istemediğini söyledi. Evden ayrılmak zorunda olacağımı düşünmek dahi istemiyordu, ama kararlıydım ve istemeseler de buna destek oldular.

Neden anneniz bu kadar karşı çıktı?
Çünkü model ne demek bilmiyordu. Bizim kasabada dergiler yoktu. Film yıldızlarını tanıyorlardı, ama modellerin yaşamları ve yaptıkları hakkında çok fazla şey bilinmiyordu.

Bu kadar ünlü olacağınızı tahmin etseydi karşı çıkmazdı herhalde...
O zamanlar bunu ben de bilmiyordum. Aslında herkes model olamayacak kadar kötü fotoğraflar verdiğimi düşünüyordu. İlk fotoğraflarımı bir görseniz inananamazsınız. Öyle komik pozlar vermişim ki! Gerçekten poz vermeyi bilmiyordum.

Modelliğe başladığınız o ilk günlerden bahsedebilir misiniz?
14 yaşında kasabamdan ayrıldım ve New York'a geldim. Ajans fotoğraflarımı çekti. İlk başlarda biraz ürküyordum, ama iyi bir model olmak istediğimden emindim. Kendimi geliştirmek için çok çaba harcadım.

Size göre model olmanın zorlukları neler?
Çok çalışmak ve her zaman iyi görünmek zorundasın. Özellikle beslenmene dikkat etmen gerekiyor ve tabii spor da yapmalısın. Duygusal halin ne olursa olsun, bir model olarak objektif karşısına geçtiğinde senden istenen farklı duyguları gösterebilmek zorundasın. Her şeye rağmen model olmak çok güzel bir seçim.

Kızkardeşleriniz de sizin kariyerinize ilgi duyuyor mu?
Evet, hepsi şu anda modellik yapıyor.

Dünyanın en güzel kadınlarından biri olarak gösteriliyorsunuz, ama vücudunuzda beğenmediğiniz bir yer var mı?
Hiçbir poposunu beğenmez ve ben de popomu beğenmiyorum.

Çok çalışıyor ve çok seyahat ediyorsunuz. Bu yoğun tempoda rahatlamak için neler yapıyorsunuz?
Her zaman erken kalkıyorum ve eve geç dönüyorum. Parti kızı değilim. Atları çok seviyorum. İmkanım olsa bütün gün ata binebilirim. Çiflik hayatını çok seviyorum ve fırsat buldukça çiftliğimde ata biniyorum.

Modeller arasında büyük bir rekabet var. Böyle bir ortamda arkadaş olabilmek mümkün oluyor mu?
Hayatım boyunca her zaman çok iyi arkadaşlar edindim. İnsanlar her meslekte aynı aslında. Benim de çok iyi anlaştığım model arkadaşlarım var.

Model olmak isteyenlere tavsiyeleriniz neler?
Kesinlikle iyi bir ajansla işe başlamalarında fayda var. Çok çalışmaları ve yeteneklerini geliştirmeleri gerekiyor. Umut etmekten ve hayallerine ulaşmaktan hiç vazgeçmesinler.

Peki tarzınızdan bahsedebilir misiniz?
Çok sabırsız ve heyecanlı bir insanım. Bu nedenle genelde rahat giyinmeyi seviyorum. Jean ve bol pantolonlardan hiç vazgeçemiyorum. Renkli şeyler giymeyi seviyorum. Gözlük takmayı çok seviyorum, şapkaları da öyle. Babet ayakkabılar hem şık hem de rahat. Beyaz, mavi ve kırmızı ise favori renklerim.

Sizi "Taxi" filminde izledik. Filmdeki performansınızdan memnun musunuz? Oyunculuğa devam etmeyi düşünüyor musunuz?
Performansım kötü değildi. İyi kadroyla çok iyi işler çıkarabileceğimi düşünüyorum.

Birçok insan özel hayatınızı çok merak ediyor.
Özel hayatım hakkında konuşmayı sevmiyorum.

Geleceğe dair planlarınız neler?
Evlenmeyi ve çocuklarımın olmasını istiyorum.

Türkiye'ye gelmiş gibiyim
Türkiye'yi tanıyor musunuz?
Elbette, çok iyi tanıyorum ve her zaman Türkiye hakkında bir şeyler dinliyorum. Biliyorsunuz benim fotoğrafçım Mert (Alaş) bir Türk ve onun anlattıklarından neredeyse Türkiye'ye gelmiş gibiyim. İlk fırsatta Türkiye'yi ziyaret edip gezmek istiyorum.

Türkiye'den bir film ya da reklam teklifi alsanız kabul eder misiniz?
Şu anda Vogue'la bir anlaşmam var, o yüzden reklam anlaşması kabul etmem imkansız. Ama film teklifi olursa, neden olmasın. Türkiye'ye gerçekten gelmeyi çok istiyorum.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 29.03.2006
321
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.