Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

"Gılgamış" neden çekilmiyor?

"Gılgamış" neden çekilmiyor?

Çekimleri bir türlü başlamayan "Gılgamış" filminin ABD'li yapımcısı Beni Atoori çeşitli nedenler ileri sürmeye devam ediyor.

Çekimler için Özen Film ve Umut Sanat'la yapılan anlaşmayı kendisinin bozmadığını ifede eden aslen Iraklı olan ABD'li yapımcısı Beni Atoori, filmi çekeceklerini ancak önce devletin Kemerburgaz'ın Akpınar Köyü'nde inşa edilen 'Uruk Kenti' adlı platonun yolunu yapması gerektiğini belirtti.

Çekimlerin başlamasıyla birlikte Amerika Birleşik Devletleri'nden kredi alacaklarını belirten Atoori, böylelikle 'motor' demek için hiçbir sorun kalmayacağını iddia etti.

Soyarslan'dan yalanlama
Çekim ekibine üç haftadır ücret ödenmediğini anlatan Özen Film'in sahibi Mehmet Soyarslan ise, yapımcı Beni Atoori'nin bu açıklamalarına sert cevaplar verdi.

"Yol yapıldı"
Mehmet Soyarslan Atoori'yi sert bir dille eleştirdi. Soyarlan, "Biz sözleşme gereği çekim mekanlarını, iletişimle ilgili, çalışanlar ve onların şartlarıyla ilgili bağlantıları kurduk. Yapımcı olarak bizim bir ortaklığımız söz konusu değil. Yapımcının söz ettiği platoya giden yol çalışması yapılmıştır. Çalışanlar üç haftadır para alamıyor çünkü film çekimleri başlamadı" dedi.

Bir başka iddialara göre, ABD'li yapımcı Beni Atoori, Kültür Bakanlığı'ndan filmin çekimleri için gerekli izni alamadı. Bu sebepten dolayı da çekimlerin başlamamasına çeşitli nedenler ileri sürüyor.
(e-kolay Haber)
411
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.