Magazin

Gıdı sarkmasına karşı plastik askı

Gıdı sarkmasına karşı plastik askı

Sapanla daha gergin! Derinin altına sapana benzer bir alet yerleştirilerek boyundaki sarkmaların önüne geçildi. Yöntemin uygulandığı Amerikalılar sonuçtan memnun...

Yaşlılık belirtisi olan boyundaki sarkmalar, artık kadınları korkutmayacak. Yeni geliştirilen 'boyun desteği' sayesinde 'sarkık gıdık'lar tarihe karışacak. Amerikalıların geliştirdiği yöntemi deneyenler sonuçtan oldukça memnun. Boyun ve çevresi kişinin yaşını hemen ele veriyor. Önce kırışıklıklar görülüyor, derini esnekliğini kaybetmesi ve yağ birikmesi sonucu ise sarkmalar meydana geliyor. Şimdiye kadar liposuction ve germe yöntemleriyle sarkmaların önüne geçilmeye çalışılıyordu. Yeni geliştirilen ve eskilerinden daha iyi sonuç verdiği söylenen teknikte ise boyun derisinin altına 'sapan'a benzer bir esnek alet yerleştiriliyor. Bu sapan, bir kulak memesinden diğerine ve aşağıya doğru deriyi geriyor.

Rahatsızlık vermiyor
Sapan yöntemi, 88'i 100 kişi üzerinde denendi. Ameliyatın üstünden 12 ay geçmesinden sonra deneklerin büyük bölümü, yöntemin beklentilerini karşıladığını veya beklentilerinin çok üzerinde sonuçlar aldıklarını söylerken, sadece sekiz denek beklentilerinin karşılanmadığını belirtti. Deneklerin hiçbiri derilerinin altına yerleştiren sapanın rahatsızlık vermesinden şikâyetçi olmadı, çoğu bu yöntemi eş-dosta tavsiye edeceklerini söyledi.
(Radikal)
Yayın tarihi: 19.11.2003
642
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.