Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Geyler İstanbul'u mesken tutacak

Geyler İstanbul'u mesken tutacak

İki kıtayı birbirine bağlayan İstanbul, bu kez geylerin buluşma noktası olacak. Dünyanın birçok ülkesinde "Salvation Party" adı altında düzenlenen etkinliklerden biri de 18 Ekim'de istanbul'da yapılacak.

Dünya geyleri buluşma noktası olarak bu kez İstanbul'u seçti. Toplantının gündemi Türkiye'nin AB'ye girişini hızlandırmak için yapılması gerekenler ve İstanbul'u Amsterdam'dan sonra gaylerin ikinci başkenti yapmak gibi maddelerden oluşuyor.

İstanbul'da Hammam'ın ev sahipliğini yapacağı parti için 1.500 kişilik çadır kurulacak. Özel ışık ve ses düzeniyle, Salvation'un DJ'leri davetlileri eğlendirecek.

Otobüs duraklarının civarlarına yapıştırılan afişlerin neyi duyurduğunu ilk bakışta anlamak mümkün değil. Organizasyonu düzenleyenler, "Eleştirilerin olduğunu, ama İstanbul'da yapılan araştırmanın sonunda Türkiye'de böyle bir partinin talep edildiğinin belirlendiğini" belirtiyor.

Salvation'un mimarları, "hedeflenenin bayrak açmak değil, ufak bir bir adım atmak olduğunu ve bu konuya yabancı olan insanların var olan bir gerçeği kabullenmelerine yardımcı olmak istediklerini" özellikle vurguluyor.

Amaç şöyle özetleniyor: Avrupa Topluluğu'na girme çabasında olan Türkiye'yi böyle bir kanalla Avrupa'ya tanıtmak. Avrupa'da özgürce verilen böyle bir partinin Türkiye'de de düzenlenebilmesi büyük bir olay.
1019
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.