Magazin

Gençler 'Asi Yıllar'ı geri istiyor!

Gençler 'Asi Yıllar'ı geri istiyor!

18-24 yaş arası gençlerin sevdiği diziler arasında yer alan 'Asi Yıllar' isimli gençlik dizisi yayından kaldırılınca, gençler, e-kolay.net TV Rehberi sitesini e-posta ve yorum bombardımanına tuttu! Gençler, elçi olarak e-kolay.net TV Rehberi sitesini seçtiler.

e-kolay.net TV Rehberi son 3 haftadır, 'Asi Yıllar' isimli gençlik dizisinin yayından kaldırılmasının ardından zor günler yaşıyor.

Gençlerden dizinin yayından kaldırılmasına ilişkin yüzlerce yorum ve şikayet alan site, karar merciinin kendileri olmadığını, sadece ulusal kanalların TV programlarını yayınlayan bir site olduklarını açıklamaya çalışsalar da, gençler siteyi bu konuda kendilerini ifade edebilecekleri bir mecra olarak gördüklerini ve dizilerini geri almaları için sitenin aracı olmasını istediklerini belirtiyorlar.

'Asi Yıllar' dizisini yayınlayan Kanal D'nin diziyi yaz dönemi içinde, bir anda yayından kaldırmasının ardından gençler seslerini duyurmak için e-kolay.net'in TV Rehberi sitesini seçti! Site yetkilileri, televizyon izleyicisi için bir mecra olduklarını doğruluyorlar ve gençlerin ilgisinin aslında anlaşılır olduğunun da altını çiziyorlar:

'Onlar sevdiklerini ve sevmediklerini ortayaş grubuna göre daha net ifade ediyor. Benimsedikleri şeylere de sahip çıktıklarını göstermek istiyorlar. 18-24 yaş arası gençlere yönelik gerçekten çok az program ve dizi var TV kanallarında. Olanların da ne kadarının gençlerle aynı frekansı yakaladığı tartışılır. Onlar bizi elçi olarak seçiyorlar çoğunlukla, biz de dile getiriyoruz. Özetle 'elçiye zeval olmaz!'

'Dizimizi geri verin'
Ağustos başından beri binlerce e-postayla ve telefonla yorum gönderen genç site kullanıcılarının yüzde 70'i kızlardan, yüzde 30'u erkeklerden oluşuyor. Toplam 4.200 adet yorum ve e-posta, 100'ün üzerinde de telefon alan site yöneticileri, ilerleyen günlerde genç TV izleyicilerinin kendi seslerini direkt duyarabilecekleri bir platformu da hayata geçirmeyi planlıyorlar.

Peki gençler bu diziyi neden sevdi? İşte binlerce mail ve yorumdan sadece birkaçı
yeterince açıklayıcı!

Zeynep: 'Size yalvarıyoruz. Asi Yıllar'ı bize geri verin. Pazartesi ekranda görmek istiyoruz.'

Demet Eren: 'Asi Yıllar lütfen tekrar yayınlansın!'

Deniz Meltem Özdür: 'Asi Yıllar dizisini tekrar ekranlarda görmek istiyorum. Yetkililere sesleniyorum, tekrar yayınlanması gereken bir dizi. Çok fazla izleyeni vardı çünkü.'

Dilek: 'Asi Yıllar, seyrettiğim en güzel dizilerden bir tanesi ama siz yayından kaldırdınız. Madem yayından kaldıracaktınız, niye yayınladınız? Duyun artık bu yorum yazanların sesini ve Asi Yıllar'ı bize geri verin.'
Yayın tarihi: 28.08.2006
521
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.