Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Gencecik bir kadının onuruyla oynandı

Gencecik bir kadının onuruyla oynandı

Hülya Avşar'ın kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle tazminat davası açtığı yazar-şarkıcı Ayşe Özyılmazel "Asıl mağdur benim. Hülya Avşar rating için onurumu ayaklar altına aldı" dedi.

Hülya Avşar ile Ayşe Özyılmazel'i karşı karşıya getiren olay, Avşar'ın televizyon programındaki konukların sorularıyla patlak verdi. Sorularda kendisi için "lezbiyen" benzetilmesi yapıldığınız öne süren Yılmazel, 1 Mayıs'ta gazetedeki köşesinde "Yemezler Hülya Hanım" başlıklı bir yazı kaleme aldı. Yazısında Avşar'a "Basın danışmanın üzerinden bana 'Lezbiyen' dedirteceğine adam gibi program yap Şimdi ben sana kalkıp(ben maşa etmem soracağımı kendim sorarım abla); ' Sadettin'in seni şutlama sebebi onu bir kadınla aldatman mıydı? ' diye sorsam ne yapardın? " sorusunu yöneltti. Bu yazıya büyük tepki gösteren Avşar, soyuğu mahkemede aldı ve kendisine hakaret edildiğini öne sürerek 50 bin TL'lik tazminat davası açtı. Özyılmazel de "Ben lezbiyen değilim" diyerek 10 bin TL'lik karşı dava açtı.

Avşar 'ın açtığı davanın görülmesine önceki Sarıyer 1. Asliye Hukuk Mahkemesi 'nde başlandı. Vatan gazetesinde yer alan habere egöre; Özyılmazel, mahkemeye gönderdiği dilekçesinde söz konusu programda "ucuz rating uğruna" bir senaryonun kurgulanıp uygulandığını belirterek "Bu uğurda tüm değerler ayaklar altına alınmıştır. Bu şekilde gencecik bir kadının onuruyla oynanmıştır. Benim açımdan yazıdan çıkarılan duygular; sitem, kırgınlık, kızgınlık ve acıdır " dedi. Özyılmazel, davanın reddedilmesini istedi. Duruşma ertelendi.
(Hürriyet)
352
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.