Magazin

"Genç erkekle evlenen tek ben miyim?"

"Genç erkekle evlenen tek ben miyim?"

Kendinden 23 yaş küçük biriyle evlenen Mine Koşan'dan ilginç açıklama.

Mine Koşan, kendisinden 23 yaş küçük popstar eşi Erhan Yeşil ile evliliğinin gündeme gelmesine tepki gösterdi: Sadece ben mi genç yaşta bir erkekle evlendim. Üstelik ben evlenmeden önce eşime elimi bile tutturmadım.

Ünlü şarkıcı Mine Koşan (52), Popstar Alaturka'nın birincisi Erhan Yeşil(29) ile evliliğiyle dikkatleri üzerine çekti. Bu evliliğin ardından Erhan Yeşil'e kızı Aleyna'nın annesi olan eski karısı Özlem Aprin nafaka davası açtı. Yaş farkı nedeniyle yaptığı evlilik eleştirilen Mine Koşan, sessizliğini Vatan'a bozdu:

* Erhan'la 2007 yılında Popstar Alaturka'da tanıştık. Orada yarışmacıların koçluğunu yapıyordum. Erhan'a da koçluk yaptım. Ancak o zaman aramızda öyle bir yakınlaşma olmadı. Çünkü evliydi ve benim evli bir erkekle işim olmazdı.

* Yarışmadan 2 yıl sonra geçen yıl 17 Aralık'da Erhan bana doğum günüm nedeniyle Facebook'taki sayfama papatyalar gönderdi. İkimiz de yay burcuyuz. Ben de onun geçmiş doğum gününü kutladım. Sonra MSN ve telefonla sık sık konuşmaya başladık. Bana karşı duygularını açtı. Ben de ona "Namazında olan bir insanım, benim bir riyazetim (*) var, onu kimse için bozamam. Kalkıp lay lay lom flört edemem, niyetin ciddiyse evlenirsin olur biter" dedim.

* Bunun üzerine bir arkadaşıyla evime gelip bana evlenme teklifi etti. Arkadaşı da şaşırdı, şok geçirdi. Sonra bana "Size sarılabilir miyim" dedi, "Sarılamazsınız, riyazetimi bozamam" dedim. Hatta bunu hatırladıkça gülüyoruz.

* Aslında ilk evlenme teklifi aldığımda çok tedirgin oldum. Çünkü magazinden uzak yaşayan bir insanım. Önce şaşırdım ama sonra samimiyetine inandım. Çünkü çok düzgün ve beyefendi bir insan. Ona karşı tavrıma saygı duydu. Erhan artık nikahlı eşim, evlenmemizin neresi abuk anlamıyorum. Ben islamiyet içinde yaşayan ama dışarıda işimi yapan biriyim, o da öyle. Bunun bilincine varamayan insanlar da var, bu beni bağlamıyor.

* Erhan'la ilk kez ilişkimiz nikahla resmileştikten sonra elele tutuşmaya başladık. Çünkü inançlıyım. Açıkçası ten uyuşmazlığını düşünmedik, ne çıkarsa bahtımıza oldu. Millet aradaki yaş farkına takmış; 55 yaşında bir adam, 20 yaşında kızla evlenince sorun olmuyor? Bunda niye oluyor? Eşimi de, kızı Aleyna'yı da çok seviyorum. Çocuğun geleceğini garanti altına almak için en iyisini yapmak istiyorum. O bizim çocuğumuz.

(*)Riyazet: Nefsi terbiye etmek


(Vatan)
Yayın tarihi: 17.03.2010
586
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.