Magazin

Geleceğin ofisleri

Geleceğin ofisleri

Bilgisayar ve internetteki gelişmeler ofislerde değişim rüzgârı estiriyor. Yeni nesil ofislerde trend, ilginç tasarımlı mobilyalar, ayaküstü bilgisayarlar ve mobil ekranlar

ABD kökenli Future@work firması, daha rahat çalışma ortamının sağlanması ve verimliliğin artırılması amacıyla birçok tasarımcının görüş ve önerilerini alarak 'geleceğin ofisleri'ni oluşturdu. Gelecekte kullanılacak ofislerdeki şık tasarımlı eşyalar ve yüksek teknoloji hayli dikkat çekici. Birbirinden ilginç ve kullanışlı tasarımlara sahip eşyalarla ilginç tasarımların yer aldığı konseptte, özellikle masalara ve duvarlara entegre edilmiş çalışma ekranları ve ayakta bile rahatlıkla çalışabilmeyi sağlayan bilgisayarlar ön plana çıkıyor.

Amaç verimliliği artırmak
Future@work firması, bilgisayar ve internetin iş yapış şekillerini değiştirmesiyle birlikte ofis tasarımlarının da yakın zamanda değişikliğe uğrayacağını düşünerek, bu tasarımları geliştirdi. Firmaya göre yeni tasarımlarla birlikte, ofislerde insanların birbirleriyle daha sıcak ilişki kurması sağlanacak. Ayrıca iş ortamının rahatlaması ve teknolojinin verimli kullanılması da hedefleniyor.
(Milliyet)
Yayın tarihi: 02.06.2003
458
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.