Magazin

"Geceyarısı"na karşı "Güneş Işığı"

"Geceyarısı"na karşı "Güneş Işığı"

"O Şimdi Asker"in senaristi Levent Kazak, Türkiye'yi karalayan "Geceyarısı Ekspresi" adlı filmle dalga geçen bir projenin hazırlıklarına başladı. Kazak, "Sunshine Express" (Güneş Işığı Ekspresi) adını vereceği film sayesinde, Türkiye'nin imajını düzeltip, Türk insanının hoşgörüsünü dünyaya kanıtlamak istiyor.

Cuma günü vizyona girecek olan "O Şimdi Asker" filminin senaristi ve oyuncusu Levent Kazak, vakit kaybetmeden yeni projelerin hazırlıklarına girişti. İki yeni film üzerinde çalışan Kazak, bunlardan birinin, Alan Parker'ın yönettiği "Geceyarısı Ekspresi" adlı filmle dalga geçen bir senaryo olduğunu söyledi. Türkiye'yi karalayan ve yıllardan beri hafızalardan silinmeyen "Geceyarısı Ekspresi" nedeniyle Türkiye'nin itibarının sarsıldığını anlatan Kazak, yeni senaryosuna "Güneş Işığı Ekspresi" adını verdi: "Ekspres, her zaman bizim başımızın belası olmuştur. Film hala dünyada gösteriliyor ve hala aynı imaj korunuyor. Türk toplumunu rencide eden, yanlış tanıtan bir film. Dolayısıyla ben de bu filmi alıp tersine çevireyim ve dalga geçeyim istedim. Türk toplumunun hoşgörüsünü gösteren bir film haline getireyim diye düşündüm. O kurguyu kullanıyorum. O hikaye de hafif uyuşturucuyu yasallaştırmak isteyen bir grup gencin hikayesi. Filmimde Türklerin yanlış lanse edilmesiyle dalga geçeceğim. 'Geceyarısı Ekspresi' filmine indirmeler, bindirmeler yapacağım. Türkiye'nin yurtdışında zedelenen imajını düzeltmeyi amaçlıyorum. Umarım başarılı olurum."

Hem de Türk-Yunan ortak yapımı
Oyuncu ve senarist Levent Kazak, bu film sayesinde yönetmenliğe de el atacak. Filmin Türk-Yunan ortak yapımı olması da gündemde: "Bizim Mustafa Altıoklar'la birlikte RF diye bir şirketimiz var. O şirketin üzerinden yapacağız filmi. Bir yapım ortağımız da Yunanistan'dan. Türk-Yunan ortak yapımı olacak. Bunun, böyle bir projede çok anlamlı olduğunu düşünüyorum. Belki Türkiye'den bir prodüksiyon firmasıyla da çalışabiliriz. Şu anda senaryo aşamasındayım. O yüzden hiçbir oyuncu belli değil."
Yayın tarihi: 19.03.2003
458
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.