Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

'Geceliğin kaç para' diye soruyorlar

'Geceliğin kaç para' diye soruyorlar

F-1 pilotu Lewis Hamilton ile yaşadığı aşkı İngiliz gazetesi The Sun'a anlatan Türk Kızı Cemre Mirel'e telefonla ulaştım.

Ünlü ressam Sina Mirel'in kızı olan 20 yaşındaki Cemre tüm sorularımı açık yüreklilikle yanıtladı.

Yaşadığın ilişkiyi tüm detaylarıyla anlatmak nereden aklına geldi...
Beni çok iyi tanıyan bir arkadaşım hikayemi bu gazeteye satacaktı. Bizim Lewis ile ilişkimizi çok iyi bilen biriydi bu. Bu hikayeyi gazeteye satmaya kalkışıyor. Bunun üzerine gazeteden beni aradılar. "Ya o bize senin hikayeni anlatacak, ya da sen bize doğruları anlatacaksın" dediler. Ben de bunun için anlattım ama ters tepti.

Bütün o açıklamalar sana mı ait?
Evet ama laf oyunu yapmışlar. Mesela bana "Fantezisi ne?" diye sormuşlardı ben de "Meyvelerle oynamayı seviyor" dedim. Onlar da "Kalçalarından meyve yedi" diye bir şey yazmışlar. "Cadburry'den daha tatlıymış" filan demedim, benim aklım ermez öyle şeylere. Bana aranızda ne oldu diye sordular ben de dürüst bir şekilde anlattım. Burada böyle şeyler konuşmak abes değil. Bu hikayeyi arkadaşım anlatsaydı kötü olabilirdi. Ben sandım ki bu olay sadece burada çıkacak ve sonra konu kapanacak. Ben bunun Türkiye'de de yankılanacağını bilmiyordum. Tabi bir de İngilizce'den Türkçe'ye çevrilince röportaj çok daha kötü olmuş.

The Sun'a dava açmayı düşünüyor musun?
Açmayı düşünmüyorum ama bu konunun çok çabuk bir şekilde unutulmasını istiyorum.

Bu açıklamalar kolay unutulmaz ama...
Ben 8 yaşından beri burada yaşıyorum. Ben anneme de bu konularda çok açığım. Bizim burada böyle şeyler çok normal. Ama sizin orada 'kızın bakire olması gerek' gibi konular konuşuluyor. Burada bu açıklamalar çok büyük bir problem değil. Sizin açınızdan bir Türk kızı nasıl böyle açıklamalar yaptı diye düşünüyorsunuz. Sonuçta ben İstanbul'da yaşamayalı 12 sene oldu. Ben burada büyüdüm. Buranın kültürüne göre yetiştim.

Baban çok üzüldü ama...
Babamla annem ben iki yaşındayken ayrıldılar. Babamla ben ne kadar zamandır konuşmuyorum isterseniz onu babama sorun. Bu yüzden babamın üzülmesi çok şey yapmıyor, beni annemin üzülmesi üzüyor. Çünkü benim hayatımda bir tek dostum ve ailem dediğim kişi annem. Beni annem büyüttü. Bu hayatı bana annem verdi. Babam ise benim için sadece baba. Onun soyadını taşıyorum eminim ki utanmıştır da. Ben de baba olsam utanırım. Ama sonuçta yapabileceğim hiçbir şey yok.

Baban görüştüğünüzü söylüyor...
Senede bir saat iki saat.. Evet görüşüyoruz. Buna görüşme diyorsa bilemeyeceğim. O da babaannemin yalvarmasıyla oluyor. Onu kırmamak için görüşmüyorum.

Açıklamalardan sonra seni aradı mı?
Evet aradı. Ben de ona 'bir problem mi var' diye sordum. 'Ne yapacağız' dedi. 'Hiçbir şey yapmayacağız. Eğer konuşmak istemiyorsanız buyrun zaten çok değişen bir şey olmayacak, silip atmak istiyorsanız farketmez' dedim ve telefonu kapattım.

Baban çok utanmış.. Ya sen?
Açıkçası Türkiye için çok utandım. 'facebook'tan mesajlar geliyor. "1 geceliğin kaç para?" diye sormuşlar. Ben Lewis ile 1 gece değil tam 10 ay görüştüm. Ondan önce de 4,5 yıllık bir ilişkim vardı. Ben gecelik yatan bir kız değilim. Ben çok normal bir ailenin kızıyım.

Hamilton ile nasıl tanıştın?
Gece kulübünde tanıştık. Bir arkadaşımın doğum günüydü. Onun için dışarıya çıkmıştım. Arkadaşım Lewis'in bir arkadaşıyla konuşmaya başladı Lewis'de benimle konuşmaya başladı. Böyle diyaloglar burada normal. Türkiye'deki Reina gibi değil. Oradaki ortamları da çok iyi biliyorum. Orada herkes kendi masasında...

Bu açıklamalar karşısında herhangi bir şey aldın mı?
Gazete bana "Bu röportaj bizde çıkmadan kimseyle konuşmayacaksın" diye bir kontrat imzalattı. Bu kontratı imzalayınca para veriyorlarmış, bunu bilmiyordum. Bu parayı ben istemedim benim aklımdan bile geçmedi.

Ne kadar?
Hayat boyu geçineceğim bir rakam değil. Bu para da 10 bin pound'un (25 bin YTL) üzerinde bir rakam.

Bu parayla ne yapmayı düşünüyorsun?
Bu parayı kullanmak bile istemiyorum. Hayvanları çok seviyorum. Parayı sokak köpeklerine bağışlayacağım. Sonuçta bu para benim hak ettiğim bir para değil. Lewis'in şöhretinin üzerinden gelen bir para...

Amacın şöhret olmak mıydı?
Kesinlikle değil. Buradaki hayatım çok iyi. Benim ne onların parasına ne de şöhrete ihtiyacım var. Ben burada 20 yaşında, altında BMW'si olan normal bir aile kızıyım. Benim öyle bir şöhrete ihtiyacım yok. Bazı arkadaşlarım "İnsan 1 saniyelik şöhret için bunları söyler mi" diyor. Ben bunları Türkiye'ye söylemedim ki.

843
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.